Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BİRLİKSPOR’UN “YETENEĞİNİ KEŞFET” AB PROJESİNE 6 BİN EURO HİBE DESTEĞİ

2022 Yılı R1 Dönemi Avrupa Dayanışma Programı 2022/R1 ESC30 – Dayanışma Projeleri Proje başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Avrupa Dayanışma Programı ESC30 kapsamında, 214 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirildi. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 50 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanırken 4 proje […]
Genel - 27 Ağustos 2022 10:39 A A

2022 Yılı R1 Dönemi Avrupa Dayanışma Programı 2022/R1 ESC30 – Dayanışma Projeleri Proje başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Avrupa Dayanışma Programı ESC30 kapsamında, 214 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirildi. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 50 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanırken 4 proje ise yedek olarak belirlendi.

Kabul edilen 50 proje içerisinde, 2022-1-TR01-ESC30-SOL-000066200 Proje Numarası, “YETENEĞİNİ KEŞFET” proje adıyla Çankırı Birlikspor Kulübü 6.000,00 Euro hibe almaya hak kazandı. Projenin hazırlanmasında en büyük pay sahibi olan Çankırı Birlikspor Kulübü Başkanı Talip Dönmez, konu hakkında yaptığı açıklamada projenin onaylanmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Dönmez, “Keşfedilmeyi bekleyen kırsalın çocuklarını, hayalleriyle buluşturmak ve rüyalarına kavuşturmak için kapsamlı spor eğitimi ile üst düzey spor bireyleri olarak yetiştirmek istiyoruz.” sözleriyle başladığı açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Yetenekli ama doğru kişiyle karşılaşamamış, spor bilinci oluşmamış, çağımızın hastalığı olan internet ve bağımlılık yapan oyunlarla hantallaşmış, ailelerin çare bulamadığı hiperaktif ve spora yatkın yetenekli çocukları keşfederek, kapalı ve hiçbir amacı olmayan karanlık dünyasından alıp, aydınlık ve renkli bir dünya ile buluşturmak istiyoruz. Oluşturacağımız uzman kadromuzla; proje aşamasında şehrimizde yaşayan 11-13 yaş aralığında ki, 24 çocuğumuzu kulübümüzün öncülüğünde, “Voleybolun Yıldızları” olarak onları cesur, kendinden emin, yeteneklerini sergileyen birer dünya yıldızı adayı olarak hazırlayacağız.

“Çocuklarımız en büyük zenginliğimiz” sloganıyla var olan yeteneklerini geliştirerek, onların iyi bir seviyede ve daha iyi bir ortamda spor yapmaları ve gerekli imkanları temin etmek için gayret edeceğiz. Hedefe varmak, çocuklarımızı hayalleri ile buluşturmak ve güzel kazanımlar elde etmek için “Zor olacak ama, birleştiğimiz zaman üstesinden geleceğiz” diyerek Çankırı Birlikspor Kulübü’nün arzuladığı hedefe varacağımıza inanıyoruz.
Çocuklarımız, yıllarca profesyonel oyunculuk ve antrenörlük yapmış her yeni yılda kendini güncelleyen kaliteli bir ekiple çalışacak ve eğitim alacaktır. Proje süresi tamamlandıktan sonra ise yine kulüp imkanlarıyla destek olacağımız çocuklarımız beş (5) yıl gibi bir zamanda kendinden söz ettirecektir.

Çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini bilimsel destek alarak geliştireceğiz. En önemli hedefimizi 24 çocuğumuzun kulübümüz adına oynayarak, uzun yıllar birlikte oynamanın avantajı ile birbirlerini daha iyi anlama sezileriyle büyük başarılara imza atacağız. (Midi, Mini, Küçük, Yıldız ve Genç) kategorilerinde en az 1 (bir) Türkiye Şampiyonluğu beklentisi içerisindeyiz. Yaş grupları seviyesinde Milli Takımlara oyuncu göndermek istiyoruz. Çankırı Birlikspor olarak Çankırı’yı Efeler Ligi ve Avrupa’da temsil edecek ahlaklı ve genç bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Proje kapsamında seçilmiş 11-13 yaş aralığında ki 24 çocuğumuz proje tamamlandıktan sonra rol model teşkil edecekler ve Çankırılı diğer çocuklarımıza ışık olacaklardır. Samimi ve güzel niyetlerle yazmış olduğumuz “YETENEĞİNİ KEŞFET” adlı AB projesinin Kulübümüze ve Çankırılı çocuklarımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hep Biz Olduk, Hep Bir Olduk diyerek sözlerimi tamamlamak istiyorum.”

Genel - 10:39 A A
BENZER HABERLER