Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NİN ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASINA YOĞUN KATILIM

Çankırı Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Zekâ Oyunları Turnuvası’nda 286 öğrenci kıyasıya yarıştı. Turnuva; Mangala ve Pentago olmak üzere iki farklı kategoride birincilerini çıkardı. Rakiplerini eleyerek birinciliği elde eden öğrencilere Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen tarafından bisiklet hediye edildi. Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, Ödüllü Zekâ Oyunları Turnuvası’na ev […]
Çankırı - 18 Nisan 2022 15:47 A A

Çankırı Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Zekâ Oyunları Turnuvası’nda 286 öğrenci kıyasıya yarıştı. Turnuva; Mangala ve Pentago olmak üzere iki farklı kategoride birincilerini çıkardı. Rakiplerini eleyerek birinciliği elde eden öğrencilere Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen tarafından bisiklet hediye edildi.

Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, Ödüllü Zekâ Oyunları Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Zeka oyunlarına olan ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esen, “Bu tablo karşısında etkilenmemek mümkün değil. 286 katılımcımız var. Yarışmamıza ilçelerimizden bile gelen çocuklarımız var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yarışmaya destek veren ailelerimizi de canı gönülden kutluyorum. Katılımlarından ve cesaretlerinden dolayı tüm çocuklarımızı alınlarından öpüyorum. 2022 yılını sosyal ve kültürel faaliyetler yılı ilan ettik. Pandemi sürecinde sosyal alandan mecburen uzak kaldık. Çocuklarımız düşünürken oynamayı, oynarken eğlenmeyi çoktan hak ettiler. Çocuklarımıza fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini görüyoruz. Yeter ki Türk evlatlarına fırsat verilsin. Bu yarışmanın kazananı yok. Bütün katılımcıları birinci kabul ediyorum. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.” dedi. Ailelerin yoğun katılım gösterdiği turnuvanın başlangıç oyununu ise Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve eşi Betül Esen oynadığı mangala ile yaptı.

Her iki grupta üç tur şeklinde gerçekleştirilen turnuvanın sonunda; 200 yarışmacının olduğu ilkokul grubu Mangala oyununda birinci Asrın Çiftçi olurken Ebru Hızarcı ikinci, Eslem Naz Yanpal ise üçüncü oldu. 86 öğrencinin yarıştığı ortaokul grubu Pentago oyununda ise Mehmet Yusuf Demiral birinci olurken Enes Buğra Badiğinli ikinciliği, Mehmet Fatih Demiral ise üçüncülüğü elde etti. Renkli görüntülerin yaşandığı turnuvada, istediği dereceleri elde edemeyip ağlayan çocukları teselli etmek de Başkan Esen’e düştü.

Turnuva sonunda tüm katılımcılara zekâ oyunları hediye edilirken iki kategorinin birincilerine ise Esen tarafından bisiklet hediye edildi.

Çankırı - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.