reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.695-0.776
reklam

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTELİLERE ORYANTASYON HİZMETİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTELİLERE ORYANTASYON HİZMETİ
reklam

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, üniversite eğitimi için Çankırı’ya gelen üniversiteli gençleri şehirlerarası otobüs terminalinde karşıladı. Oryantasyon hizmeti veren Çankırı Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunduktan sonra yurtlarına ücretsiz olarak bıraktı.

Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Hilal Masa, Çankırı Karatekin Üniversitesine yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik tanıtım standı kurdu. Türkiye’nin farklı illerinden Çankırı’ya gelen gençleri ekibi ile birlikte karşılayan Başkan Esen, öğrencilerin şehre adaptasyonlarını sağlamak amacı ile oryantasyon hizmeti verdi. Pandemi süreci sebebi ile hijyen setleri verilen üniversiteli gençlere öğrenimleri süresince yaşayacakları şehir anlatıldı. Terminal kafeteryasında ikramlarda bulunan öğrenciler, araçlar ile yurtlarına bırakıldı. Üniversiteli gençler ile beraberindeki aileleri, verilen hizmetten memnun kaldı.

Öğrencilerimizin en az dört yılını geçirecekleri şehri tanımalarını sağlamak ve uyum süreçlerini hızlandırmak için Çankırı’da onları karşılayan ilk nokta olmak istediklerini söyleyen Esen,  “ Ben de çocuğunu başka bir yerde okutan bir babayım. Yabancı olduğunuz bir yerde kendinizi güvende hissetmek, gittiğiniz yerin insanlarına güven duymak bir şehir için aranılan ilk özellik. Çankırı Belediyesi olarak yâran kültürünün incelikleri ile büyümüş halkımız ile birlikte üniversiteli gençlerimizin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Ailelerimizin gözü arkada kalmasın.” dedi.

reklam

YORUM YAP