Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Başkan Esen “Şehrimiz Evimizdir.” Bahar ayları öncesi çalışmalarını sıklaştıran Çankırı Belediyesi, şehrin genelinde temizlik seferberliği başlattı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kış aylarının bitmesi ile birlikte kanalet ve yol temizlik çalışmalarına yöneldi.  Esentepe yolu, Aksu Mahallesi,  Atatürk Yolu ve Kale yolundan başlayan çalışmaların tüm mahallelerde devam edeceği bildirildi. Çankırı’da Belediye ekipleri yol, kaldırım ve kanalet […]
Çankırı - 19 Mart 2021 18:06 A A

Başkan Esen “Şehrimiz Evimizdir.”

Bahar ayları öncesi çalışmalarını sıklaştıran Çankırı Belediyesi, şehrin genelinde temizlik seferberliği başlattı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kış aylarının bitmesi ile birlikte kanalet ve yol temizlik çalışmalarına yöneldi.  Esentepe yolu, Aksu Mahallesi,  Atatürk Yolu ve Kale yolundan başlayan çalışmaların tüm mahallelerde devam edeceği bildirildi.

Çankırı’da Belediye ekipleri yol, kaldırım ve kanalet temizleme çalışmalarına başladı.  Çalışma programı kapsamında; su taşkınlarının önüne geçmek için yapılan kanalet temizliğinin yanı sıra yol ve kaldırımlar da temizlenerek kir ve tozdan arındırılıyor. Bazı noktalarda çalışmalar yol yıkama ve süpürme olarak yürütülüyor.

Sahada görevli tüm Belediye ekiplerinin bahar öncesi yoğun bir mesaiye başladıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Ekiplerimiz kent genelinde temizlik çalışmalarına başladı. Özellikle pandemi dolayısı ile tüm cadde ve sokaklarımızı özenle yıkadık. Bu çalışmalarımızı artırarak her alanda yürütmeye gayret ediyoruz.  Bahar aylarının gelmesi ile alerjik durumların da artmasından dolayı şehrimizin her tarafında temizleme çalışmalarımız devam ediyor. Pandemi sürecinin olmazsa olmazı haline gelen temizliği, tüm sokak ve caddelerimizde, su arklarımızda, kanallarda ve parklarda titizlikle yürütüyoruz. Şehrimiz, evimizdir. Ekiplerimizin yaptığı temizliğe halkımızın da temiz tutarak sahip çıkmasını bekliyoruz.” dedi.

Çankırı - 18:06 A A
BENZER HABERLER