Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN “ŞEHRİMİ TANIMAMA ENGEL YOK” GEZİSİ

Çankırı Belediyesi engeli olan vatandaşlara yönelik gezi düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri, “Şehrimi Tanımama Engel Yok” projesi kapsamında Yer Altı Tuz Şehri başta olmak üzere Çankırı’nın tarihi ve turistik mekânlarını gezdi. Sosyal hizmet projeleri kapsamında, pandemi süresince sosyalleşmeleri herkesten daha çok sekteye uğrayan özel vatandaşlar Çankırı Belediyesi rehberleri […]
Çankırı - 8 Ağustos 2021 13:27 A A

Çankırı Belediyesi engeli olan vatandaşlara yönelik gezi düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Koordinasyon Merkezi üyeleri, “Şehrimi Tanımama Engel Yok” projesi kapsamında Yer Altı Tuz Şehri başta olmak üzere Çankırı’nın tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

Sosyal hizmet projeleri kapsamında, pandemi süresince sosyalleşmeleri herkesten daha çok sekteye uğrayan özel vatandaşlar Çankırı Belediyesi rehberleri eşliğinde şehir içi gezi turuna katıldı. Belediyenin düzenlediği organizasyona katılan vatandaşlar, aileleri ile birlikte tarihi ve turistik mekânları gezme imkânı buldu. Düzenlemeleri devam eden Yer Altı Tuz Şehri’nden başlayan gezi; Çankırı Kalesi, Emir Karatekin Türbesi, Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesi, Çivitçioğlu Medresesi, Tarihi Çamaşırhane ve çeşitli ikramlar ile son buldu. Geziye katılan üyeler ve aileleri, organizasyon için Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e teşekkür etti.

Çankırı - 13:27 A A
BENZER HABERLER