Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN KADIN PERSONELLERİNE ÖZEL KAHVALTI

Çankırı Belediyesinde görev yapan kadın çalışanlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kahvaltı programında bir araya geldi. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde buluşan kadın personeller, hep birlikte kahvaltı etti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadın çalışanlarına idari izin veren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediyesinin farkındalık oluşturmak için belirlediği #kadınhayattır […]
Çankırı - 8 Mart 2021 13:11 A A

Çankırı Belediyesinde görev yapan kadın çalışanlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kahvaltı programında bir araya geldi. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde buluşan kadın personeller, hep birlikte kahvaltı etti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile kadın çalışanlarına idari izin veren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Belediyesinin farkındalık oluşturmak için belirlediği #kadınhayattır teması kapsamında düzenlenen etkinliklerin startını personel kahvaltısı ile verdi. Şehit anneleri, annesi, eşi ve kadın personelleri nezdinde tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Esen, “Kadınların başına gelen olayların çoğu, hemcinslerimden utandığım olaylardır. İnsan olarak kabul edilemeyecek olaylar. Dünya üzerindeki huzur, toplumdaki huzur, aile içerisindeki huzur ve muhabbetin gelecek nesillere aktarılmasındaki en önemli rol, kadınlarındır. Biz erkeklerin yaşamı bu kadar kolay ve konforlu ise emin olun kadınlar sayesindedir. Bu konuda erkekler pay çıkarmasın. Mensubiyet ve sorumluluk bilinci de erkeklere göre kat be kat fazladır. Sizleri her açıdan güvende olmanızı sağlayacak da biz erkekleriz. Toplumda kadın ve erkek arasındaki bu ikili dengeyi doğru kurabilmek çok önemli.” dedi.

Kadınlar Günü kahvaltı programının açılış konuşmasını yapan Betül Esen ise kadınların toplumdan görmeyi en çok istediği davranışın saygı gösterilmesi olduğu vurgusu yaptığı konuşmasında “Belediyemizin bu yılki kadınlar günü teması #kadınhayattır. Evet, bizler hayatın ta kendisiyiz. Kadınını ilerletmemiş, kadınına değer göstermemiş toplumların yarınları yoktur. Üreten sizlersiniz, medeniyet sizlersiniz, kültür sizlersiniz, özgürlük sizlersiniz, emek sizlersiniz, merhamet sizlersiniz, Çankırı’da atan kalp sizlersiniz!” diye konuştu.

Konuşmasında kadın cinayetlerine kurban giden kadınların isimlerine de yer veren Esen, “İsmimiz ne olursa olsun adımız hep kadın.  Kadın cinayetlerine kurban giden tüm kadınlarımızı rahmet ile anıyor, kadın olarak var olmaya çalışan tüm kadınlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Esen’in konuşması kadın çalışanlardan da büyük alkış aldı. Kahvaltı sonunda günün anısına tüm kadınlara Çankırı Belediyesi adına hediye takdim edildi.

Çankırı - 13:11 A A
BENZER HABERLER