Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDEN HALK SAĞLIĞI İÇİN TEMPOLU ÇALIŞMA

Çankırı Belediyesi, uçucu ve hastalık yapıcı vektörlere (sivrisinek, karasinek, kene vs.) karşı mücadele çalışmalarını başlattı.Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, corona virüs salgını ile mücadele ederken halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı da  ilaçlama çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti. Esen, halk sağlığı alanındaki her türlü tehdide karşı alınan önlemler sayesinde vatandaşların sağlıklı, rahat  ve huzurlu […]
Çankırı - 15 Nisan 2020 12:35 A A

Çankırı Belediyesi, uçucu ve hastalık yapıcı vektörlere (sivrisinek, karasinek, kene vs.) karşı mücadele çalışmalarını başlattı.Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, corona virüs salgını ile mücadele ederken halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı da  ilaçlama çalışmalarını yürüttüklerini kaydetti. Esen, halk sağlığı alanındaki her türlü tehdide karşı alınan önlemler sayesinde vatandaşların sağlıklı, rahat  ve huzurlu bir ortamda yaşamaları için yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını belirtti.

Temizlik İşleri Müdürlüğünce vektörel uçuculara karşı başlatılan  mücadele kapsamında; dere yatakları, su birikintileri, fosseptikler, çöp konteynerleri, su kanalları, bataklıklar, kuyular, inşaat bodrumları, hurdalıklar gibi vektörlerin üreme alanlarında ilaçlama çalışmaları başladı. Özellikle bulaşıcı hastalıkların kontrol altına alınması amacı ile belirli periyotlarda devam eden çalışmalarda, çevreye ve insan sağlığına duyarlı ilaçların kullanıldığı bildirildi. 

Çankırı - 12:35 A A
BENZER HABERLER