14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ’NDE 3 BAŞKAN YARDIMCISI ANİ BİR KARARLA GÖREVDEN ALINDI

Çankırı Belediyesi’nde bugün öğlen saatlerinde şiddetli bir deprem oldu. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bugün aldığı bir son dakika kararıyla 3 Belediye Başkan Yardımcısı’nı görevden aldı. Henüz Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Başkan Yardımcıları İhsan Bostan, Selahattin Aykurt ve Mehmet Hallaç’ın bugün itibarıyla Başkan Yardımcılığı görevinden alındıkları bilgileri elimize ulaştı ancak yeni görev yerleri […]
Çankırı - 21 Ocak 2021 23:30 A A

Çankırı Belediyesi’nde bugün öğlen saatlerinde şiddetli bir deprem oldu. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen bugün aldığı bir son dakika kararıyla 3 Belediye Başkan Yardımcısı’nı görevden aldı. Henüz Resmi bir açıklama olmamasına rağmen Başkan Yardımcıları İhsan Bostan, Selahattin Aykurt ve Mehmet Hallaç’ın bugün itibarıyla Başkan Yardımcılığı görevinden alındıkları bilgileri elimize ulaştı ancak yeni görev yerleri de yerlerine kimlerin atanacağı da henüz açıklanmadı.

Başkan Esen’in böyle ani bir kararı neden alma gereği hissettiği bilgisine ulaşmaya çalıştığımızda ise, Bostan, Aykurt ve Hallaç için “Çok yıprandılar, biraz dinlensinler” dediğini öğrendik. Görevden alınan Başkan Yardımcıları’ndan Selahattin Aykurt’un emeklilik dilekçesini hazırladığı, İhsan Bostan’ın önceki görev yeri olan Tarım İl Müdürlüğü’ne geçeceği, Mehmet Hallaç’ın ise Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne geçmek istediği bilgileri bugün akşam saatlerinde bize ulaştı.

Ayrıca Başkan Esen’in bu görevden alma kararlarını kendi başına almadığı, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci’nin, Esen’in bu kararı almasında etkili olduğu da söyleniyor. Görevden alınan Başkan Yardımcıları’nın ise kararı gayet sakin karşıladıkları ve “Başkanımız öyle uygun görmüşse doğrudur, bizler onun isteğiyle bu görevlere geldik yine onun isteğiyle görevimizden ayrılıyoruz, darılmak gücenmek yok” şeklinde yorumladıkları da gelen bilgiler arasında.

 

Çankırı - 23:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.