reklam
reklam
DOLAR32,1921% 0.17
EURO35,0774% 0.27
STERLIN41,1700% 0.31
FRANG35,3678% 0.54
ALTIN2.427,19% -0,09
BITCOIN68.436,65-0.088
reklam

ÇANKIRI BELEDİYESİ TURİZM PROJELERİ BASINA TANITILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI BELEDİYESİ TURİZM PROJELERİ BASINA TANITILDI
reklam

Çankırı Belediyesi, KUZKA Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında yürüttüğü Çankırı Tarihi Kent Merkezinin Korunması ve Turizme Kazandırılması Projesi doğrultusunda basın toplantısı düzenledi.  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarının tanıtılması amacı ile düzenlenen toplantıda basın mensupları bilgilendirildi.

Çankırı Belediyesi, şehrin tarihi ve kültürel mirasları ile ilgili farkındalığı artırmak ve turizm potansiyelini hareketlendirmek için basın mensupları ile bir araya geldi. Tarihi Çamaşırhane’de düzenlenen toplantıda Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekânlarının yanı sıra turizm alanında devam eden projeler de anlatıldı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumda; Çankırı Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, coğrafi işaret alarak tescillenen ürünler ile tanıtım odaklı düzenlenen yarışmalar hakkında da bilgi verildi. Yerel ve ulusal basın temsilcilerine Çankırı kaya tuzu ile yapılan ve çoğu tescilli ürünlerden oluşan yemekler ile coğrafi işaretli Çankırı Yumurta Tatlısı ikram edildi.

Çankırı Belediyesinin Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile hazırlanan proje kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısı, basından gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP