reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ÇANKIRI BELEDİYESİ SEMT SAHALARINI HİZMETE AÇTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇANKIRI BELEDİYESİ SEMT SAHALARINI HİZMETE AÇTI
reklam

Çankırı Belediyesi, şehrin sekiz farklı noktasında yaptığı semt sahalarını gençlerin hizmetine açtı. TOKİ Tuzlubağları’nda yapılan törene vatandaşların katılımı da yoğun oldu.  Semt sahaları, protokol ve sporcuların karşılaşma maçları ile açıldı. Açılışa Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar ve eşi Didem Taşolar, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve eşi Betül Esen, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Celal Kaman, siyasi parti ve STK’ların temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 2022 yılında semt sahaları için Spor Toto Teşkilatı ile imzaladıkları protokolü somut olarak hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını belirtti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık ise Başkan Esen’in Çankırı’da üretken Belediyecilik örneği sergilediğini söyleyerek çalışmalardan dolayı Esen’i tebrik etti.

Beş Milyon TL’lik Proje Hayata Geçti

Başka Esen, beş milyon liraya mâl edilen semt sahaları projesi kapsamında 17 metreye 30 metre ölçülerindeki sahaları Çankırı’ya kazandırdıklarını ifade ederek “Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz bu sahalarda mini futbol, voleybol ve basketbol oynayabilecek.” dedi.

Semt Sahaları Alanlarında Genç Nüfus Belirleyici Oldu

Esen konuşmasında; semt sahalarını nereye yapacakları konusunda mahallelerin sosyo kültürel yapıları, aktivitelere ulaşma imkânları ile çocuk ve genç nüfus yoğunluğunun belirleyici olduğunu söyledi.

Hedef; Gençlere Güzel Alışkanlıklar Kazandırmak

Başkan Esen, “Geleceğimizi, şehrimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, kötü alışkanlıklardan uzakta, sağlıklı ve emniyetli bir çevrede aktivite yapma imkânı bulsunlar istedik. Özellikle gençlerimizin vakit geçirebilecekleri ve aktif spor yapabilecekleri alanları şehrimize kazandırmak bu anlamda bizim için de önemliydi.” diyerek bu süreçteki desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanları Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Dr. Osman Aşkın Bak’a teşekkür etti.

Esen, TOKİ Bölgesine Müjdeli Haberler Verdi

Açılış törenini TOKİ Tuzlubağları’nda gerçekleştiren Esen, bölge halkına diğer çalışmaların müjdelerini de verdi. Esen, “Burada semt sahası projemizi gerçekleştirdik. Onun dışında Değim deresi ile ilgili yaklaşık dört senedir mücadele ediyorduk. Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin ve DSİ müdürümüzün destekleri ile yatırım programımıza aldırdık. Allah nasip ederse 2024 yılında bitireceğiz.  Onun dışında yürüyüş ve koşu parkuru ile oturma alanları yapmaya da başladık.” dedi. Esen, ayrıca, gençlerin sosyalleşebilecekleri, şehre aidiyet duygusu geliştirebilecekleri, onları ortak faaliyetlerde buluşturabilecekleri bir Gençlik Merkezini de Çankırı’ya kazandıracaklarını söyledi.

Uçurtmalar Çocuk Hakları İçin Uçuruldu

Hava muhalefeti sebebi ile 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları yürüyüşü ve Uçurtma Şenliği’nin iptal olması üzerine Çankırı Belediyesi, semt sahalarının açılışının ardından uçurtma dağıttı. Çocuklar, aileleri ile birlikte monte ettikleri uçurtmaları uçurdu. Gökyüzü, renkli uçurtmalara ev sahipliği yaptı. Uçurtmalar, bu kez çocukların haklarına dikkat çekmek için uçuruldu.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.