17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ PARKLARI BAKIMA ALDI

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını sebebi ile hizmete kapattığı beş büyük parkı bakıma aldı. Çankırı Kalesi, İstiklal Yolu Parkı ile Recep Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu  Parklarında bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, COVİD 19 sebebi ile ziyaretçilere  kapatılan büyük ölçekli parklar başta olmak üzere, şehir içindeki […]
Çankırı - 19 Nisan 2020 22:17 A A

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını sebebi ile hizmete kapattığı beş büyük parkı bakıma aldı. Çankırı Kalesi, İstiklal Yolu Parkı ile Recep Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu  Parklarında bakım ve onarım çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, COVİD 19 sebebi ile ziyaretçilere  kapatılan büyük ölçekli parklar başta olmak üzere, şehir içindeki tüm parklarda bahar hazırlıklarına devam ediyor. Büyük parkların tüm peyzaj alanlarının yeniden bitkilendirilerek yeşil alanların yapılandırıldığı çalışmalar kapsamında; parklarda bulunan otomatik sulama sistemleri, oyun grupları, kameriyeler, banklar ve piknik üniteleri ile yürüyüş yollarındaki yapısal bozukluklar bakım ve onarımdan geçiyor. Budama ve ilaçlama çalışmalarının da gerçekleştirildiği parkların bakımı ve onarımı, ziyaretçilere açılana kadar sürecek. Çalışmalar, şehir içinde bulunan mahalle parklarında da devam edecek.

Çankırı - 22:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.