13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ HALK OYUNLARI KURSU AÇTI

Çankırı Belediyesi, yöresel halk oyunları kursu açtı. 10-14 yaş kız öğrencilerden oluşacak “Kız Kına Ekibi” için başvurular 22 Ekim’de son bulacak. Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında farklı alanlarda farklı yaş aralıklarına yönelik kurslar düzenleyen Çankırı Belediyesi, Kız Kına Ekibi kurmaya hazırlanıyor. 10-14 yaş aralığı kız öğrencilerden oluşacak ekip için başvurular, 22 Ekim Cuma günü mesai saati […]
Çankırı - 13 Ekim 2021 20:12 A A

Çankırı Belediyesi, yöresel halk oyunları kursu açtı. 10-14 yaş kız öğrencilerden oluşacak “Kız Kına Ekibi” için başvurular 22 Ekim’de son bulacak.

Sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında farklı alanlarda farklı yaş aralıklarına yönelik kurslar düzenleyen Çankırı Belediyesi, Kız Kına Ekibi kurmaya hazırlanıyor. 10-14 yaş aralığı kız öğrencilerden oluşacak ekip için başvurular, 22 Ekim Cuma günü mesai saati bitimine kadar Hilal Masa’dan alınacak.

Çankırı’nın kültürel değerlerini yaşatmak ve yeni nesile aktarmak için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, kaliteli ve etkili zaman kullanımını öğretmek için sanattan spora birçok alanda kurs yelpazemizi genişletiyoruz. Şehrimizin folklorik değerlerini öğretmek ve sevdirmek için açtığımız kursumuza tüm gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Çankırı - 20:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.