11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ GENÇ DOSTU ŞEHİRLER ETKİNLİĞİNE KATILDI

Çankırı Belediyesi Değerler Akademisi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi etkinliğine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirilen programa katılan belediyeler, genç dostu şehir olmak için yaptıkları projeleri anlattı. Çankırı Belediyesi Değerler Akademisi, üniversite öğrencilerine yönelik hazırladığı “Yâran Mobil” Projesi ile Genç […]
Çankırı - 25 Ağustos 2021 11:01 A A

Çankırı Belediyesi Değerler Akademisi, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi etkinliğine katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirilen programa katılan belediyeler, genç dostu şehir olmak için yaptıkları projeleri anlattı.

Çankırı Belediyesi Değerler Akademisi, üniversite öğrencilerine yönelik hazırladığı “Yâran Mobil” Projesi ile Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’na katıldı. Proje; özellikle Çankırı dışından gelen öğrencilere kolaylık olması için “Şehrini Cebinde Taşı” sloganı üzerinden tasarlandı. Uygulama, akıllı telefonlar üzerinden şehre ait tüm bilgilere kolay erişim sağlıyor. “Fikrim Geldi” modülü ise şehre ait istek ve yeni fikirlere de rehber oluyor. Değerler Akademisi bünyesinde kongre ve sergiye katılan 30 öğrenci, Çankırı Belediyesinin gençlik projesini katılımcılara anlatırken onlar da hazırlanan diğer projeleri dinleme fırsatı buldu. Program sonunda tüm il ve ilçe belediyelerin projeleri değerlendirilerek dereceye giren belediyelere ödülleri takdim edildi.

Çankırı - 11:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.