-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI BELEDİYESİ ÇOCUK AKADEMİSİ ANKARA’DA TANITILDI

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, 8-12 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen “EYFOR-XII Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu”nda katılımcılara tanıtıldı. Türkiye’nin en büyük eğitim kongresi olma özelliğini taşıyan ve bu yıl 12.si düzenlenen kongre; akademisyenler, öğretmenler, eğitim yöneticileri ve diğer eğitim paydaşlarını “İşimiz eğitim, gücümüz eğitim” sloganı ile bir araya getirdi. Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları […]
Çankırı - 15 Eylül 2021 11:18 A A

Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, 8-12 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen “EYFOR-XII Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu”nda katılımcılara tanıtıldı.

Türkiye’nin en büyük eğitim kongresi olma özelliğini taşıyan ve bu yıl 12.si düzenlenen kongre; akademisyenler, öğretmenler, eğitim yöneticileri ve diğer eğitim paydaşlarını “İşimiz eğitim, gücümüz eğitim” sloganı ile bir araya getirdi. Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği, TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Southern Connecticut State University iş birliği ile gerçekleştirilen kongrede Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi de yer aldı. Birim Sorumlusu ve Fen Bilimleri Öğretmeni Safiye Kılıç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Filiz Bezci Bircan’ın da akademik destek sağladığı “Okul Dışı Öğrenme Ortamı Örneği: Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi” başlıklı sözlü bildirisini sundu.

Çankırı Belediyesi bünyesinde 4-13 yaş grubu çocuklara yönelik faaliyetler gerçekleştiren, bilimden sanata, yabancı dilden teknolojiye kadar geniş bir yelpazede Çankırı’da yaşayan çocukların eğitimlerine katkı sağlayan Çocuk Akademisi,  Yoğun örnek teşkil etmesi amacı ile uluslararası bir kongrede eğitim paydaşlarına tanıtıldı. Akademide yürütülen çalışmaların bilimsel düzeyinin yükseltilmesi kapsamında akademisyenler başta olmak üzere kongre katılımcılarının fikirleri alındı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en donanımlı şekilde yetişmeleri için Belediye olarak gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademimiz, Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi içerisinde yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Çocuklarımızın geleceğine yönelik sağlayacağımız her katkı; toplumumuza, şehrimize, ülkemize ve dünyaya katacağımız önemli değerdir. Çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çankırı - 11:18 A A
BENZER HABERLER