Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

ÇANKIRI BAROSU YENİDEN MUSTAFA DENİZ DEDİ

Çankırı Barosu’nun 18. Olağan Genel Kurulu, Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün yapıldı. Halen Baro Başkanlığı görevini yürüten Av. Mustafa Deniz, tek liste olarak yeniden aday gösterildiği Genel Kurul’da bir konuşma yaptı. Konuşmasında hiç kimsenin önünde eğilmeden bükülmeden onurlu bir duruş sergileyeceğine söz veren Deniz, şu konulara değindi: “Çankırı Barosu 17. Seçimli Olağan Genel Kurulu ile tarafıma […]
Çankırı - 1 Ekim 2022 23:13 A A

Çankırı Barosu’nun 18. Olağan Genel Kurulu, Atatürk Kültür Merkezi’nde bugün yapıldı. Halen Baro Başkanlığı görevini yürüten Av. Mustafa Deniz, tek liste olarak yeniden aday gösterildiği Genel Kurul’da bir konuşma yaptı. Konuşmasında hiç kimsenin önünde eğilmeden bükülmeden onurlu bir duruş sergileyeceğine söz veren Deniz, şu konulara değindi:

“Çankırı Barosu 17. Seçimli Olağan Genel Kurulu ile tarafıma ve yönetim kuruluna vermiş olduğunuz yetki ile gelmiş olduğumuz bu onurlu göreve bizleri layık gören siz kıymetli meslektaşlarıma teşekkürü bir borç biliyor ve hepinize şükranlarımı sunuyorum.

15 aylık görev süresi içerisinde tüm vaat ettiklerimizi yerine getirmenin haklı gururunu yaşamakla birlikte varsa eksik kalan kısımların tamamlanması, yeni projelerin gerçekleştirilmesi için elimizden geleni yapacağımıza ve bunları yaparken de hiç kimsenin önünde eğilmeden bükülmeden onurlu bir duruş sergileyeceğime hepinizin önünde söz veriyorum.

Hepinizin malûmu olduğu dünya ve ülkemizi saran ekonomik buhrandan en çok etkilenen meslek gruplarının başında maalesef bizim mesleğimiz olan avukatlık gelmektedir. Yapılan anketler neticesinde meslektaşlarımızın yüzde 60’ının asgari ücretin altında bir kazanımının olması çok içler acısı bir hadise olmakla birlikte kabullenebileceğimiz bir durum da değildir. 200 bin kişiden oluşan ve silahları hak ve hukuk olan bu dev ordunun mevcut durumdan kurtulabilmesi, birlikte ve dayanışma içinde hareket edebilmesine bağlıdır. Avukatlık asgari ücret tarifesinin ve CMK ücretlerinin artırılmasının hiçbir zaman çözüm olmayacağı hepimizin bildiği bir gerçektir. Onurlu duruşumuzdan taviz vermeden belirlenen avukatlık ücretlerinin altına hiçbir şekilde inmeden mücadele etmediğimiz sürece daha zor günlere doğru yelken açacağımız kaçınılmaz bir sondur. Böyle bir sonla karşı karşıya kalmamamız adına Çankırı Barosu’nca düzenlenen ve yıllara göre güncellenecek olan avukatlık asgari ücret tarifesinin birebir uygulanması zorunluluk teşkil etmektedir.

Adalete karşı güvenin nerdeyse kalmadığı bu dönemde maalesef avukata karşı şiddet eylemleri de giderek artmaktadır. Çankırı Barosu olarak bir bütün halinde dayanışma sağlamadığımız ürece savunmasız kalacağımız ve işimizi sağlıklı bir şekilde yapamayacağımız aşikardır. Her türlü şiddete karşı birlikte hareket ettiğimizde nasıl bir güce sahip olduğumuzu herkesin bileceğinden hiçbir kuşkunuz kalmasın çünkü biz savunmanın en önemli unsuru olan avukatlarız.

Değerli meslektaşlarım; Barolar, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli sivil toplum örgütleridir ve Baroların haksızlığa karşı yapılan eylemli hareketleri, haksızlığın giderilmesinde çok büyük önem arz etmektedir. Kadın Hakları Komisyonu’muzun Kadına karşı şiddete hayır demek için düzenlemiş olduğu yürüyüş, Çankırı Barosu’nun bana göre yüz akıdır. İlk defa Çankırı’da Baro böyle bir eylemin düzenleyicisi olmuştur. Ben buradan öncelikle Kadın Hakları Komisyonu’na ve cübbeleri ile yürüyüşe katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

Tüm komisyonların aktif çalışması bizim yönetim olarak çok yükümüzü almaktadır. Yine buradan tüm komisyonlarda çalışan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

Üstünlerin hukuku değil, Hukukun üstün olduğu güzel bir geleceğe kavuşmak adına hepinize saygılar sunuyor, sağlıcaklar diliyorum.”

Yönetim Kurulu:

 1. Av. Ali Kedersiz,
 2. Av. B. Çiğdem Bilici,
 3. Av. Hüseyin Yılmaz,
 4. Av. Serbay Gider,
 5. Av. Aydın Erdoğan,
 6. Av. Evren Yücelen,
 7. Av. Bekir Demirbağ,
 8. Av. Derya Aslan Taşkıran.

Disiplin Kurulu:

 1. Av. Yasemin Küçükertan,
 2. Av. A. Buket Uysal,
 3. Av. Yasemin Öğüt.

Denetleme Kurulu:

 1. Av. Osman Kandeğer,
 2. Av. M. Yavuz İnci,
 3. Av. M. Rıdvan Sarıkaya.

TBB Üst Kurul Delegeleri:

 1. Av. Şerafettin Sami Yıldırım,
 2. Av. Savaş Yağcı,
 3. Av. Gamze Yaşar.

Çankırı - 23:13 A A
BENZER HABERLER