Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ADLİYESİ’NE “BEBEK DOSTU DESTEKLEYİCİ KAMU KURUMU” PLAKETİ

Anne sütünün teşvikiyle bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması amacıyla yürütülen çalışmalar neticesinde, ilimiz birinci ve ikinci basamak sağlık kuruluşları Bebek Dostu unvanını aldı. Yürütülen çalışmalar neticesinde 2008 yılında ilimiz, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Merkezi tarafından “Bebek Dostu Altın İl” seçildi. Çankırı Adliyesi’nde de gerekli fiziki düzenlemeler yapılarak giriş katında annelerin kolayca ulaşabileceği bir alanda emzirme […]
Çankırı - 2 Aralık 2022 18:06 A A

Anne sütünün teşvikiyle bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması amacıyla yürütülen çalışmalar neticesinde, ilimiz birinci ve ikinci basamak sağlık kuruluşları Bebek Dostu unvanını aldı. Yürütülen çalışmalar neticesinde 2008 yılında ilimiz, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Merkezi tarafından “Bebek Dostu Altın İl” seçildi.

Çankırı Adliyesi’nde de gerekli fiziki düzenlemeler yapılarak giriş katında annelerin kolayca ulaşabileceği bir alanda emzirme odası oluşturuldu ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yürütülen personel eğitimlerini tamamlayarak “Bebek Dostu Kamu Kurumu” unvanı kazandı.

01.12.2022 tarihinde Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Adliyesi İdari İşler Müdürü Emin Karaca, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hüseyin Sarıkaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz.Dr. Oğuzhan Aykurt, Başkan Yardımcısı Fatma Ceylan ve Halk Sağlığı Birimi bebek dostu eğitimci personelin katılımı ile Çankırı Adliyesi’ne plaket takdimi yapıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Hüseyin Sarıkaya, plaket takdiminden sonra Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Oğuz Şükrü Ener’e anneliği ve bebek sağlığını destekleyen çalışmalarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Çankırı - 18:06 A A
BENZER HABERLER