20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANKIRI ADLİYESİ’NDEN TAYİN OLAN HAKİM VE SAVCILARA VEDA YEMEĞİ

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun Adli ve İdari Yargı 2022 yılı Yaz Kararnamesi ile Çankırı  ilinden başka illere ve ilçelere tayini çıkan hâkim ve savcılar onuruna veda yemeği düzenlendi. Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından düzenlenen veda yemeğine Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı  Oğuz Şükrü Ener, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay, Çankırı Baro Başkanı Av. […]
Çankırı - 1 Temmuz 2022 16:42 A A

Hâkimler ve Savcılar Kurulu’nun Adli ve İdari Yargı 2022 yılı Yaz Kararnamesi ile Çankırı  ilinden başka illere ve ilçelere tayini çıkan hâkim ve savcılar onuruna veda yemeği düzenlendi. Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından düzenlenen veda yemeğine Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı  Oğuz Şükrü Ener, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay, Çankırı Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, tayini çıkan hâkim ve savcılar ile adliye çalışanları katıldı.

2022 yılı yaz kararnamesi ile Çankırı Adliyesi’nden tayinle ayrılan meslektaşlarını uğurlamak ve helalleşmek adına bir araya geldiklerini ifade eden Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, yaptığı açılış konuşmasında “Tayinleri çıkan arkadaşlarımız, teşkilatımıza atanmış olmaları ile birlikte milletimize adalet dağıtmak için gece gündüz demeden çalışan teşkilatımızın cesur ve onurlu gönüllüleriydi. Bu arkadaşlarımız hak ve adalet için çıktıkları bu temiz ve onurlu yoldan asla vazgeçmediler. Bu onurlu yol bugün Çankırı  Adliyesi’nden onları ayırsa da girdikleri yol yine güzel dostluklar kuracakları camiamızın güzel çalışanlarının olduğu güzel beldelere onları götürecektir. Gittiğiniz yerler hepiniz için heyecanlı bir başlangıç, yarınlar hepiniz için yeni bir gün olacak. Teşkilatımız ve Adliyemize yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederim. Yeni görev yerlerinin gönüllerince olmasını ve yeni görev yerlerinin kendilerine sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi temennisinde bulunuyorum. Yolunuz açık olsun” sözleriyle meslektaşlarına veda etti.

Çankırı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay ve Çankırı Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz de konuşmalarında, tayinleri çıkan meslektaşlarına yeni görev yerlerinde başarılar dileyerek, “Yeni görev yerleriniz hayırlı olsun, yolunuz açık olsun” dediler.

Tayin olan Hakim ve Cumhuriyet Savcılarına  Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay ve Çankırı Baro Başkanı Av.Mustafa Deniz tarafından plaket  takdim edildi.

Çankırı - 16:42 A A
BENZER HABERLER