13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI VE FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ

      Vali Abdullah AYAZ, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma Programı ve Fotoğraf Sergisi’ne katıldı. Yunus Alışveriş Merkezi ana girişinde bugün gerçekleştirilen programa Vali AYAZ’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Bu yıl 11’incisi yapılan etkinlik saygı […]
Çankırı - 20 Mart 2021 21:50 A A
      Vali Abdullah AYAZ, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma Programı ve Fotoğraf Sergisi’ne katıldı. Yunus Alışveriş Merkezi ana girişinde bugün gerçekleştirilen programa Vali AYAZ’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Bu yıl 11’incisi yapılan etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Programda konuşan Vali Abdullah AYAZ, geçmişte yapılan fedakarlıkların mutlaka gelecek kuşaklara anlatılması ve aktarılması gerektiğini belirterek, “Çanakkale Savaşı’nın ne büyük fedakarlıklarla kazanıldığı ile ilgili olarak yaşananların anlatılması ve hatırlanması adına düzenlenen etkinliğe hoş geldiniz. Hadiseler 106 yıl önce yaşanmış olsa da bizlere düşen en büyük vazife, hem devletin hem de şu anda örneğini yaşadığımız gibi STK’ların 106 yıl önceki ruhu, fedakarlıkları ve başarıları gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmaktır” dedi.
Vali AYAZ konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bundan sonraki yıllarda bizlere düşen görev Çanakkale ruhunun hiçbir eksikliğe uğramadan yeni nesillere aktarılmasını hep beraber el birliği içinde sağlamak. İnşallah aramızda olan gençlerimiz 106 yıl önce yapılmış olan fedakarlıkları idrak ederek, bu vatanın nasıl kazanıldığını, bu topraklar üzerinde hangi bedeller ödenerek oturduğumuzu anlayacak ve geleceğe bize bu vatanı emanet edenlerin istediği şekilde; ülkemizi daha iyi, daha müreffeh ve daha güzel yarınlara taşımak için, el birliği içerisinde gayret gösterecekler. Biz de hem devlet tarafında hem de sivil toplum tarafında gençlerimizin bu gayretlerine destek olacağız.”
Yapılan konuşmanın ardından, fotoğraf sergisi gezildi. Yapılan hatim duasından sonra ise Çanakkale cephesinde savaşan Mehmetçiğin bir günlük iaşesi olan kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikramı yapıldı.
Çankırı - 21:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.