13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NDE ÇAKÜ İMZASI

Çanakkale Boğazı’nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek  olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı, “kedi yolunun” tamamlanmasının ardından deniz üstü çalışmalarla devam ediyor. Hizmete girdiğinde “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” unvanını alacak olan ve renk, figür ve diğer özellikleriyle özgün bir mimariye sahip köprünün inşasında görevli ekiplerin çalışmaları, kedi yolu ile daha da hızlandı. Köprünün, […]
Çankırı - 13 Ağustos 2021 20:10 A A

Çanakkale Boğazı’nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek  olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı, “kedi yolunun” tamamlanmasının ardından deniz üstü çalışmalarla devam ediyor. Hizmete girdiğinde “dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü” unvanını alacak olan ve renk, figür ve diğer özellikleriyle özgün bir mimariye sahip köprünün inşasında görevli ekiplerin çalışmaları, kedi yolu ile daha da hızlandı.

Köprünün, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümüne rastlayan 18 Mart 2022’de hizmete alınması planlanıyor.

Ülkemiz için hayati önem taşıyan mega proje Kanal İstanbul’un ardından bu çok önemli projede de bilimsel akıl olan ve uzman görüşüne başvurulan Çankırı Karatekin Üniversitesi, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımında proje iştiraklerine yangın güvenliği, afet ve acil durumlar açısından görüş ve fikir beyan etmek adına görevlendirildi.

Konu ile ilgili olarak, Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı  Öğretim Görevlisi  ve aynı zamanda yangın güvenliği uzmanı olan  Murat Ercan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımında proje iştiraklerine yangın güvenliği, afet ve acil durumlar açısından görüş ve fikir beyan etmek adına görevlendirildiklerini belirtti. Öğretim Görevlisi Ercan açıklamasının devamında, “tamamlandığında dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanını elde edecek olan ve  renk, figür ve diğer özellikleriyle özgün mimariye sahip köprünün inşasında biz de Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak Devletimizin bize verdiği sorumluluğu yerine getiriyoruz.  Yüksek maliyetle inşa edilen bu köprüde, yangın tedbirlerinin nasıl alınacağı ve yangın önleme çalışmalarının neler olacağı konusunda araştırmalarımızı yaparak raporumuzu hazırladık. Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kanal İstanbul projesinde olduğu gibi bu önemli eserde de kritik ve kilit bir görev üstlenerek sorumluluğunu yerine getirmiştir. Bu anlamda bizlere güvenen tüm devlet büyüklerimize Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye ve okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı - 20:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.