Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK KAMPANYASI

Çankırı Karatekin Üniversitesi sağlık çalışanlarına destek kampanyası başlattı, Koronavirüs salgını sonrası fiyatları 7 – 8 kat arttırılan maskeleri kendi imkanlarıyla üretip ilk parti maskeyi Çankırı Devlet Hastanesi’ne gönderdi. Rektör Prof.Dr. Hasan Ayrancı öncülüğünde başlatılan kampanyada tüm işlemler Üniversite’nin öğretim görevlileri, temizlik personeli ve gönüllü ev hanımları tarafından yapılıyor. Rektör Ayrancı konu hakkında sosyal medyada yaptığı […]
Çankırı - 31 Mart 2020 15:27 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi sağlık çalışanlarına destek kampanyası başlattı, Koronavirüs salgını sonrası fiyatları 7 – 8 kat arttırılan maskeleri kendi imkanlarıyla üretip ilk parti maskeyi Çankırı Devlet Hastanesi’ne gönderdi.

Rektör Prof.Dr. Hasan Ayrancı öncülüğünde başlatılan kampanyada tüm işlemler Üniversite’nin öğretim görevlileri, temizlik personeli ve gönüllü ev hanımları tarafından yapılıyor.

Rektör Ayrancı konu hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üniversitemiz, Sağlık Bakanlığımıza destek için Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’ndeki 20 dikiş makinamız ile günde 300 maske ve 40 lab.önlüğü üretecek. Şu anda öğrencimiz olmadığından 5 gönüllü hoca, temizlik personeli ve ev hanımları ile çalışacağız.”

Çankırı - 15:27 A A
BENZER HABERLER