reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

ÇAKÜ’DEN KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN’A DESTEK: “KARABAĞ AZERBAYCAN’DIR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycanlı öğrenciler, UniUltraslan Topluluğu öğrencilerinin desteği ile Ermenistan-Azerbaycan arasında devam eden savaşta Azerbaycan’ın haklı davasını desteklemek için “Karabağ Azerbaycan’dır” pankartı açtılar. Öğrenciler Azerbaycan Ordusu için dualar da ettiler.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ise öğrencilerin etkinliğine destek vererek Üniversitenin şehir merkezinde bulunan yerleşkelerinden birine projeksiyonla Türk ve Azerbaycan bayrakları yansıtılması talimatını verdi.

Rektör Ayrancı Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına saldırıları ile ilgili olarak, “Biz, Ermenistan’ın haksız tacizleri sonucu başlayan bu savaşta kendi topraklarını savunmak durumunda kalan dost Azerbaycan’ın her daim yanındayız. Burada sadece işgal değil aynı zamanda bir insanlık suçu işlenmektedir.” dedi. Ayrancı konuşmasının devamında, “Tek Millet, İki Devlet” anlayışı ile her daim bir ve beraber olduğumuz can Azerbaycan ordusunu, Allah, Türk Milletinin duaları ve desteği ile inşallah bu haklı davasında muzaffer kılacaktır.  Tüm samimiyetimizle, kalbimiz Azerbaycan’dadır.” dedi.

reklam

YORUM YAP