14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ulusal Jürili Karma Sergisi 100. Yıl Kültür Merkezi’nde halka açıldı. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, akademisyenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirilen serginin açılışında konuşma yapan […]
Çankırı - 10 Mart 2020 22:50 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ulusal Jürili Karma Sergisi 100. Yıl Kültür Merkezi’nde halka açıldı.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, akademisyenler, öğrenciler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirilen serginin açılışında konuşma yapan Rektör Ayrancı: “Bir ülkenin sanat damarı yoksa en önemli damarlarından biri yok demektir. Büyük millet, büyük sanatla ve büyük kültür hamleleri ile var olur. Sadece teknoloji ve sanayi hamleleri ile olamaz. Bu vesileyle, bugün aramızda olan Sayın Valimizin eşine de teşekkür etmek istiyorum. Kendileri tüm sanat ve kültür faaliyetlerimizi çok yakın bir şekilde himaye ediyorlar.” şeklinde konuştu.

Açılıştan sonra sergiyi gezen davetliler için eser sahipleri tarafından tanıtım gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ulusal Jürili Karma Sergisi, 9-13 Mart tarihleri arasında 100. Yıl Kültür Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Çankırı - 22:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.