Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DEN DOÇENT DİLEK TOLUYAĞ ESERLERİYLE ARTANKARA’DA

ARTANKARA 9.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından sanatçıların seçkin eserleriyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. Fuar, 9-12 Mart tarihleri arasında tüm sanatseverlere açık olacak. Bu yıl Rusya Federasyonu’nun konuk ülke olacağı fuarda 150’ye yakın ulusal ve uluslararası galeriler, müzeler, üniversiteler ve projelerin çatısı altında 42 ülkeden 1500’ün üzerinde sanatçının eserleri sergilenecek. Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat Tasarım […]
Genel - 9 Mart 2023 21:12 A A

ARTANKARA 9.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından sanatçıların seçkin eserleriyle ziyaretçilerine kapılarını açtı. Fuar, 9-12 Mart tarihleri arasında tüm sanatseverlere açık olacak. Bu yıl Rusya Federasyonu’nun konuk ülke olacağı fuarda 150’ye yakın ulusal ve uluslararası galeriler, müzeler, üniversiteler ve projelerin çatısı altında 42 ülkeden 1500’ün üzerinde sanatçının eserleri sergilenecek.

Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat Tasarım Mimarlık Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Doçent Dilek Toluyağ, ARTANKARA 9. Çağdaş Sanat Fuarı’na ahşaptan yaptığı birbirinden güzel giysi heykelleriyle katıldı. Toluyağ’ın eserlerine 7’sinden 70’ine, siyasetçisinden sanatçısına izleyiciler büyük ilgi gösterdi. Ülkemize ve güzel başkentimiz Ankara’ya uluslararası bir sanat ortamı sunan, bunalmış ruhlara sanatın büyülü atmosferinde gezinme fırsatı veren fuarda sanatın

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ARTANKARA’da, ulusal ve uluslararası galeriler, müzeler, üniversiteler, inisiyatifler, projeler, koleksiyonlar, sanat eğitimi veren okullar ve sanat malzemeleri üreten firmalar yerlerini aldılar. ARTANKARA’da sanat dünyası ve sanat piyasaları ile ilgili bilgi birikimlerin paylaşılacağı konferanslar, söyleşiler, dinletiler ve performanslar gerçekleştirilecek.

8 Mart Çarşamba günü saat 16:00’da Ayça Yılmaz’ın piyano dinletisi ile başlayan ARTANKARA, 9-10-11 Mart tarihlerinde 10:00/20:00 saatleri arasında, 12 Mart tarihinde ise 10:00/19:00 saatleri arasında tüm ziyaretçilere açık olacak. ARTANKARA 9.Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, Sağlık Mahallesi   Mithat Paşa Caddesi   No:3    Çankaya – ANKARA  adresinde sizleri bekliyor.

Genel - 21:12 A A
BENZER HABERLER