reklam
reklam
DOLAR32,1959% 0.18
EURO35,0353% 0.15
STERLIN41,1350% 0.21
FRANG35,3392% 0.46
ALTIN2.423,31% -0,25
BITCOIN67.990,00-1.13
reklam

ÇAKÜ’DE YENİ NORMALE UYGUN MEZUNİYET TÖRENİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kovid-19 küresel salgını günlük hayatta birçok alanda olduğu gibi eğitim sürecini de etkilemiş ve tüm üniversiteler uzaktan eğitim yöntemine geçerek ikinci dönemi tamamlamıştı. 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren başlayan “Yeni Normal” sürecinde ise alınan ek tedbirlerle sosyal yaşam ve çalışma hayatı bazı kısıtlamalarla tekrar başlamıştı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, yeni normalde mezun olan öğrencilerinden gelen yoğun taleplere kayıtsız kalmadı ve Üniversite açık alanlarından birinde sosyal mesafe kurallarına uygun mezuniyet töreni hazırlanması için talimat verdi.

Mezun öğrencilerden oluşan ilk grup, Uluyazı Kampüsü Merkezi Derslikler bölgesinde kurulan platformda mini bir mezuniyet töreni ile bugün sevinçlerini yaşadılar. Öğrenciler törene katılmak istedikleri kişi sayısını belirterek başvurmuştu. Ayrıca törende sosyal mesafe ve maske kurallarına özen gösterildi.

Öğrenciler, küresel salgının herkes gibi kendilerini de etkilediğini ve doya doya mezuniyet sevinci yaşayamadıklarını, bunun için de çok üzüldüklerini söylediler. Mezuniyet töreni isteklerine Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın kayıtsız kalmadığını ve kendileri için yeni normale uygun olarak böyle bir organizasyon yapıldığını, bunun için de çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, “Sayın Rektörümüz bir kez daha bize ÇAKÜ’lü olmanın ayrıcalığını yaşattı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sosyal mesafe kurallarına uygun bir mezuniyet töreni hazırladı. Bize bu mutluluğu yaşatan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

reklam

YORUM YAP