reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

ÇAKÜ’de Üretilen Maske ve Siperlikler Kurumların İhtiyacını Karşılamaya Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile mücadelede risk grubunda olan sağlık çalışanlarının maske ve siperlik ihtiyacını karşılayan Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ), sağlık kurumlarının yanı sıra diğer kurumların ihtiyaçlarını da karşılamaya başladı.

İlk olarak Çankırı’daki sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle üretime geçen ve Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü’ne ürettiği maske ile siperlikleri teslim eden ÇAKÜ, Çankırı Devlet Hastanesi ile Özel Karatekin Hastanesi’ne verdiği koruyucu ekipmanların ardından Çankırı’nın birçok kurumuna koruyucu ekipman temin etmeye devam ediyor. Üniversite tarafından sterilize kumaştan üretilen maskeler ve antibakteriyel polikarbonat pleksiglas malzemeden lazer kesim yöntemi ile üretilen koruyucu siperlikler; Valilik, Belediye Başkanlığı, Mekanize Tugay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi gibi siperlik ve maske ihtiyacının oldukça fazla olduğu Çankırı’daki kurumlara teslim edildi. 

Kurumlardan gelen talepler doğrultusunda maske ve siperlik üretiminin hız kesmeden devam ettiğini belirten ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde gece gündüz demeden çalışan değerli sağlık çalışanlarımız için üniversitemizin ürettiği maske ve siperliklerin büyük bir kısmını daha önce İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim etmiştik. Sağlık çalışanlarımızın yanı sıra, görevi gereği maske ve siperlik ihtiyacı olan diğer kurumlarımızın çalışanlarına da gelen talep doğrultusunda standartlara uygun olarak üretmiş olduğumuz ürünlerinin teslimini gerçekleştirdik. Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Mekanize Tugay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Çankırı Devlet Hastanesi ve Çankırı`da bir özel hastaneye ürettiğimiz maske ve siperlikleri teslim ettik. Ayrıca kendi personelimize de ürettiğimiz bu maske ve siperliklerden verdik. Üniversitemiz Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Atölyesi ile İç Mekân Tasarımı Bölümü Atölyesinde maske ve siperlik üretimimiz devam ediyor. Talepleri doğrultusunda ihtiyacı olan her kuruma elimizden geldiği ölçüde maske ve siperlik yetiştirmeye çalışıyoruz. Gönüllü olarak bu süreçte yer alan herkese bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”

ÇAKÜ Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Gökşenli’den siperlik ve maskeleri teslim alan kurum yetkilileri, Rektör Ayrancı başta olmak üzere, üretim aşamasında emeği geçen tüm gönüllülere, personel ile personel eşleri ve ailelerine emeklerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirttiler.

reklam

YORUM YAP