14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DE STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2022-2026 Stratejik Planının güncellenmesi çalışmaları kapsamında 6 Mayıs 2021 Perşembe günü Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi`nin başkanlığında Senato Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile birlikte Prof. Dr. Coşkun Polat ve ilgili idari personelin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, kısa zaman önce taslak […]
Eğitim - 7 Mayıs 2021 22:22 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2022-2026 Stratejik Planının güncellenmesi çalışmaları kapsamında 6 Mayıs 2021 Perşembe günü Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi`nin başkanlığında Senato Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile birlikte Prof. Dr. Coşkun Polat ve ilgili idari personelin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, kısa zaman önce taslak şeklinde hazırlanan plan üzerinde genel değerlendirmeler yapıldı.

‘Yenilikçi ve yaratıcı girişimcilik’ ‘öncü araştırmalara odaklanma’, ‘eğitim ve öğretim odaklılık’, ‘paydaş odaklılık’, ‘yerel, bölgesel, ülke ve evrensel sorunlara duyarlılık’, ‘geçmişini unutmayan’, ‘etik değerlere bağlı’ ve ‘engelsiz bir üniversite olmak’ temel değerleri üzerinde temellendirmesi düşünülen Stratejik Planın misyon farklılaşması özelinde geliştirilmesi noktasında aksiyon hedefleri belirlenmiştir. Bu bağlamda birim stratejik planlarının incelenerek hedef ve göstergelere dair revize ve yeni tekliflerin birimlerden derlenmesi ve birimlerin kendi hedeflerini (eğitim kalitesinin yükseltilmesine ve çeşitlendirilmesine ilişkin faaliyetler, araştırma faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi veya kalitesinin yükseltilmesine ilişkin faaliyetler, fiziki alan ihtiyacının artırılması, seminer ve çalıştay düzenleme, laboratuvar açma, bilgi-beceri artırımlı kurs ve programlar düzenleme gibi) geniş bir katılımla (tüm akademik ve idari personeliyle) belirlemesi kararı alındı.

Toplantı sonrası Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023 vizyonu hedefleri doğrultusunda, bizde çalışma arkadaşlarımız ile birlikte Üniversitemiz 2022-2026 dönemi “Stratejik Plan” hazırlık çalışmalarımıza başladık. Üniversitemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun inşallah.“ dedi.

Eğitim - 22:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.