reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

ÇAKÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇAKÜ’DE MEZUNİYET COŞKUSU DEVAM EDİYOR
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından pandemi kurallarına dikkat edilerek Üniversite’nin  Uluyazı Kampüsü’nde gerçekleştirilen mezuniyet etkinliği, İktisadi İlimler Fakültesi, Orman Fakültesi, Edebiyat Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunlarının coşkusu ile devam etti.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’la  Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özcan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Özkan’ın da öğrencilerin sevincine ortak olduğu kutlamalar, spor kompleksinden başlayarak merkezi derslikler önünde oluşturulan tören alanına kadar gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı.

Tören alanında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Orman Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. M. Nuri Öner,  öğrencileri tebrik ederek yeni yaşamlarında başarılar diledi. Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özcan ve Rektör Yardımcısı Hüseyin Odabaş ise pandeminin el verdiği ölçüde kısıtlı şartlarda yapılsa da mezuniyet töreninin gerçekleşmesinin ve öğrencileri kampüste görmenin mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, öğrencilere yeni hayatlarında başarı ve sağlık dilediler.

Daha sonra bölümlerini derece ile bitiren öğrencilere üniversite yöneticileri tarafından başarı belgeleri ve hediyeleri verildi. Öğrencilerin kep atma coşkusunun ardından mezuniyet töreni, canlı müzik eşliğinde öğrencilerin eğlenmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

reklam

YORUM YAP