13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ’DE AİLE VE KADIN UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KURULMASI İÇİN İLK GÖRÜŞME YAPILDI

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Nursel Arslantürk ve Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş’ı kabul etti. Odabaş ve Arslantürk, ailenin bir toplumun varlığı için hayati önem taşıdığı gerçeğinden hareketle Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi’den Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde, Aile ve Kadın Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulması talebinde […]
Çankırı - 21 Mayıs 2021 22:37 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Nursel Arslantürk ve Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş’ı kabul etti. Odabaş ve Arslantürk, ailenin bir toplumun varlığı için hayati önem taşıdığı gerçeğinden hareketle Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi’den Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde, Aile ve Kadın Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulması talebinde bulundular.

Merkezin kurulması talebini olumlu karşılayan ve hazırlık çalışmaları yapılması talimatını veren Rektör Çiftçi, “Aile birliği, aile içi iletişim ve dayanışma, Türk Toplumu ve İslam’da aile, örf ve adetlerimiz gibi değerlerin daha sağlıklı yaşatılabilmesi için Üniversitemiz bünyesinde kurulacak bu merkez çok önemli bir açığı kapatacaktır. Bu anlamda bu projeyi düşünen ve uygulamaya geçirmek için harekete geçen çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.“ dedi.

Kurulması planlanan Merkez aracılığı ile seminer, konferanslar düzenleyerek üniversite personeli ve Çankırı halkı arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması, aile içi iletişim ve bağlarının güçlendirilmesi, bilgilendirme çalışmaları yapılması hedefleniyor.

Çankırı - 22:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.