-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ YABANCI ÖĞRENCİLERİ İÇİN KONYA’YA TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrenim gören Sudan ve Cibuti uyruklu öğrenciler için Konya’ya teknik gezi düzenlendi. Doç. Dr. Hüdayi Ercoşkun ve Dr. Öğr. Üyesi Seda Özgen nezaretinde gerçekleştirilen gezide, Panplast Plastik Boru ve Ambalaj Fabrikası, Beta Tohum Fabrikası, Altınekin Yağ Fabrikası, Panagro Entegre Et ve Süt Fabrikası, Çumra Entegre Şeker Fabrikası, Sıvı şeker ve Şerbet Üretim […]
Çankırı - 19 Şubat 2020 22:02 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrenim gören Sudan ve Cibuti uyruklu öğrenciler için Konya’ya teknik gezi düzenlendi.

Doç. Dr. Hüdayi Ercoşkun ve Dr. Öğr. Üyesi Seda Özgen nezaretinde gerçekleştirilen gezide, Panplast Plastik Boru ve Ambalaj Fabrikası, Beta Tohum Fabrikası, Altınekin Yağ Fabrikası, Panagro Entegre Et ve Süt Fabrikası, Çumra Entegre Şeker Fabrikası, Sıvı şeker ve Şerbet Üretim Tesisi, İlaç Şekeri Üretim Tesisi, Çikolata Üretim Tesisi, Şekerli Mamuller, Sert Şeker, Jeli Şeker ve Şekerleme Üretim Tesisi, Unlu Mamuller, Bisküvi, Kek ve Gofret Üretim Tesisi, Biyoetanol Üretim Tesisi, Organik Gübre Üretim Tesisi, Ultra Klimalı Seralar Akuafonik Tillapia Yetiştirme Tesisi, Atıksu Arıtma Tesisleri, Kuru Küspe Tesisleri gezildi. Gezide ayrıca, Konya Bilim Merkezi, Türk Yıldızları Parkı ve Mevlana Müzesi görüldü.

Gezi sonrası Sudan ve Cibuti’li öğrenciler yaptıkları değerlendirmede, bilimsel ve teknik anlamda Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni tercih etmekten çok memnun olduklarının yanı sıra şehri de çok sevdiklerini belirttiler. Öğrenciler, “Biz çok iyi bir üniversite ve çok güzel bir şehirde eğitim alıyoruz. Bununla birlikte Üniversitemizin bize sağladığı bu tür gezilerle hem teknik ve bilimsel olarak kendimizi geliştiriyoruz hem de farklı şehirlerdeki farklı kültürleri tanıma ve izleme şansı buluyoruz. Bize bu imkânları sağlayan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı olmak üzere üniversite çalışanlarımıza ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Çankırı - 22:02 A A
BENZER HABERLER