17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ VE NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ORTAK LİSANS PROGRAMI BAŞLIYOR

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasında İktisat alanında Uluslararası Ortak Lisans Programı (UOLP) başlıyor. Daha önce 2017-2018 Akademik Yılı içerisinde, iki üniversite arasında Erasmus+K107 Öğrenim Hareketliliği ve Erasmus+K107 Ders Verme Hareketliliği kapsamında, karşılıklı öğrenci – personel eğitim ve ziyaretleri gerçekleştirilmişti. 2017 yılında Erasmus K+107 programı kapsamında karşılıklı öğretim üyesi ziyaretleri ile temeli atılan […]
Eğitim - 1 Haziran 2021 21:04 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasında İktisat alanında Uluslararası Ortak Lisans Programı (UOLP) başlıyor. Daha önce 2017-2018 Akademik Yılı içerisinde, iki üniversite arasında Erasmus+K107 Öğrenim Hareketliliği ve Erasmus+K107 Ders Verme Hareketliliği kapsamında, karşılıklı öğrenci – personel eğitim ve ziyaretleri gerçekleştirilmişti. 2017 yılında Erasmus K+107 programı kapsamında karşılıklı öğretim üyesi ziyaretleri ile temeli atılan programın iyi niyet protokolleri ise 2018 yılında taraflarca imzalanmıştı.

Nihai Protokol ise Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörlerince geçtiğimiz günlerde imzalandı. Protokole göre öğrenciler programın ilk iki yılını Çankırı Karatekin Üniversitesinde, sonraki iki yılını ise Nahcivan Devlet Üniversitesinde tamamlayacaklar. Mezun olan öğrenciler her iki üniversiteden de diploma sahibi olmaya hak kazanabilecekler.

Türkiye’de yalnızca dört üniversitede yürütülen uluslararası nitelikteki bu ortak lisans programının sayısı, Çankırı Karatekin Üniversitesinin de eklenmesiyle birlikte beşe çıkmıştır. Böylelikle Üniversitemiz, Türkiye’de öğrencilerine bu olanağı sunan nadir üniversiteler arasına girmiştir. UOLP’nin gelecekteki mezunları, iktisat alanında gerçekleşebilecek ortak çalışmalar ile hem akademik hem de iş dünyasında önemli bir köprü görevi göreceklerdir. Programın detayları ilerleyen zamanlarda “iibf.karatekin.edu.tr” adresinden duyurulacaktır.

Eğitim - 21:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.