reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

ÇAKÜ VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ve Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Eğitim Öğretim ve Bilimsel Araştırma Uygulama İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Protokole Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İl Sağlık Müdürlüğü adına ise İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya imza attı.

İmza töreninde konuşan Rektör Ayrancı, “Şehrin bilim aklı olarak, şehrin gelişimine katkı sağlayacak diğer tüm paydaşlarımızla olduğu gibi, İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol ile de bulunduğumuz şehre katma değer sunmak için bir araya geldik. Amacımız lisans/lisansüstü eğitim, öğretim, uygulama ve bilimsel işbirliği ile kültürün geliştirilmesi, yürütülmesi ve nitelikli insan kaynağının çalışma ve sosyal hayatımıza kazandırılmasıdır. Bu kapsamda yeni kurduğumuz Diş Hekimliği Fakültesi başta olmak üzere Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı kurumlarda uygulama eğitimi yapmalarını sağlayacağız. Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğünde görevli personel için Sağlık Bilimleri Enstitüsünde lisansüstü eğitim-öğretim yapma olanağı sunacağız. Sonuç itibariyle her iki kurum için de çok yararlı bir işbirliğine vardığımızı düşünüyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya da Çankırı’nın iki önemli kurumu arasında gerçekleşen bu anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Biz İl Sağlık Müdürlüğü olarak, uygulama alanlarımızı iyi eğitim alan ÇAKÜ öğrencilerine açarak onların teoride aldıkları eğitimi çalışma hayatına atılmadan sahada pratiğe geçirme imkânını sağlayacağız. Bilimsel gelişimi üst düzeyde olan şehrimizin üniversitesi de bizim çalışma arkadaşlarımızın kariyer ve mesleki gelişimi için, lisansüstü eğitim yapma imkanını sağlayacak. Bu son derece önemli bir durum. İşbirliği protokolü için başta Sayın Rektörümüz olmak üzere emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP