reklam
reklam
DOLAR 31,0084 % 0.3
EURO 33,5544 % 0.28
STERLIN 39,1336 % 0.22
FRANG 35,2086 % 0.36
ALTIN 2.016,14 % 0,20
BITCOIN 1.605.601 0.118
reklam

ÇAKÜ VE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında üniversite öğrencilerinin eğitsel, sosyal, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak tarafından imzalanan protokol gereğince; gönüllülüğün yaygınlaşmasını sağlamak üzere taraflarca yürütülecek proje ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destek verilerek gönüllülük faaliyetlerine ilişkin genç ofisleri, gençlik merkezleri, gençlik kampları, öğrenci yurtları, kamp eğitim merkezleri ve spor tesislerinin imkânlar ölçüsünde kullanımı sağlanacak.

Bu protokol ile özel gereksinimli öğrencilerin de desteklenmesi ayrı bir boyuta taşınacak. Bu öğrencilere yönelik faaliyetler ve projeler de ayrıca desteklenecek. Ayrıca, gençlik ve spor faaliyetlerinde nitelikli insan kaynağını artırmak amacıyla spor bilimleri alanında öğrenim gören öğrencilere Bakanlığın taşra teşkilatındaki ilgili birimlerinde staj yapma imkânı verilecek.

reklam

YORUM YAP