14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ ULUSLARARASI İŞBİRLİKLERİNİ ARTIRIYOR

Ürdün Yarmouk Üniversitesi’nden Erasmus+ KA107 personel hareketliliği kapsamında 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında üniversitemize gelen Ürdün heyetini, Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi makamında kabul etti. Görüşmede Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Yarmouk Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği konuları, yapılan ikili anlaşmalar doğrultusunda yapılacak akademik çalışmalar görüşüldü. Mevcutta devam eden projelere yenilerinin eklenmesi konusunda mutabık kalındı. Ayrıca yeni […]
Eğitim - 24 Haziran 2021 21:31 A A

Ürdün Yarmouk Üniversitesi’nden Erasmus+ KA107 personel hareketliliği kapsamında 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında üniversitemize gelen Ürdün heyetini, Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi makamında kabul etti. Görüşmede Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Yarmouk Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği konuları, yapılan ikili anlaşmalar doğrultusunda yapılacak akademik çalışmalar görüşüldü. Mevcutta devam eden projelere yenilerinin eklenmesi konusunda mutabık kalındı.

Ayrıca yeni dönemde Teknoloji Transfer Ofisleri arasında güçlü işbirliği ve Üniversite sanayi işbirliğinin daha somut çıktıları üzerinde duruldu. Ortak Yüksek Lisans ve Doktora programlarının açılması, Kimya, Gıda ve Mühendislik alanlarında Dünya Sağlık Örgütü’nün de desteğiyle yeni atılımların yapılması, İslami İlimler Fakültesi ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri’nden karşılıklı daha çok personel ve öğrenci hareketliliğinin sağlanması konusunda ortak karar alındı.

Rektör Çiftçi, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek yapılacak işbirliklerinin bölgesel ve küresel anlamda etkilerinin yakın zamanda etkisini göstereceğini vurguladı. Heyete sertifika ve hediyelerinin Rektör Çiftçi tarafından takdim edilmesinin ardından karşılıklı iyi niyet ve temennilerle görüşme son buldu.

Eğitim - 21:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.