16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ TEKNOKENT YENİLENEBİLİR VE GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDE AR-GE YAPACAK

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yenilenebilir enerji konusunda uzman olan Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kutalmış Güven’i kabul etti. Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi görüşmede, Doç. Dr. Kutalmış Güven’in yenilenebilir enerji ve güneş enerji sistemi üzerine yaptığı çalışmaları yakından ve ilgiyle takip ettiklerini söyledi. Konuşmasının devamında […]
Eğitim - 30 Haziran 2021 00:15 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yenilenebilir enerji konusunda uzman olan Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kutalmış Güven’i kabul etti. Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi görüşmede, Doç. Dr. Kutalmış Güven’in yenilenebilir enerji ve güneş enerji sistemi üzerine yaptığı çalışmaları yakından ve ilgiyle takip ettiklerini söyledi. Konuşmasının devamında ise Kutalmış Güven’in alanında Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinden biri olduğunu ifade etti ve kendisinin 2016 yılından bu yana Kırıkkale Üniversitesi’nin Teknoloji Geliştirme Bölgesi  olan Teknokent`te iklim  ve yenilenebilir enerji alanında  faaliyetlerde bulunduğunu; çalışmalarının KOSGEB, TÜBİTAK ve Kalkınma Ajansları tarafından desteklendiğini  sözlerine ekledi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak ÇAKÜ Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi bünyesinde bu tür AR-GE çalışmaları yapacak önemli paydaş dinamikler oluşturmak için hazırlık çalışmalarını ve görüşmeleri sürdürdüklerini ifade eden Çiftçi, alanında iyi yetişmiş bir bilim insanı olan Doç. Dr. Kutalmış Güven’in bilgi, birikim ve enerjisinden yararlanmak istediklerini belirtti. Dördüncü nesil bir araştırma üniversitesi olarak 21. yüzyılın küreselleşen ekonomisinde çok önemli yer tutacak olan yenilenebilir enerji konusunda söz sahibi olmak, bölgenin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak istediklerini ve bunu gerçekleştireceklerini söyleyerek Rektör Çiftçi sözlerini tamamladı.

Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kutalmış Güven ise, görüşme sonunda Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin çalışma heyecanı, vizyonu ve yenilenebilir enerji konusundaki fikirlerine hayranlık duyduğunu ifade etti. ÇAKÜ Teknokent ve Kırıkkale Üniversitesi Teknokent arasında bu alanda önemli işbirliği ve ortak proje çalışmalarının önünün açık olduğunu düşünen Güven,  ÇAKÜ Teknokent’e  bu noktada  ellerinden gelen tüm  desteği vermeye hazır olduklarını ve görüşmenin her iki taraf için faydalı olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Eğitim - 00:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.