13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ TEKNOFEST EKİBİ REKTÖR ÇİFTÇİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Yapay Zekâ Topluluğu ve Topluluk Üyesi Öğrencilerin yürüttüğü projelerin Akademik Danışmanı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Şahin ile finalist öğrencilerimiz 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST 2021 sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti. 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Atatürk Havalimanında düzenlenen ve sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da […]
Eğitim - 13 Ekim 2021 22:25 A A

Yapay Zekâ Topluluğu ve Topluluk Üyesi Öğrencilerin yürüttüğü projelerin Akademik Danışmanı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Şahin ile finalist öğrencilerimiz 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST 2021 sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret etti.

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Atatürk Havalimanında düzenlenen ve sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da en büyük uzay ve teknoloji festivallerinden biri olan TEKNOFEST’e öğrencilerimiz geliştirdikleri deprem bilekliği ve turizm uygulamasıyla, iletişim teknolojileri ve turizm teknolojileri dallarında yarışarak ilimizin ve üniversitemizin adını duyurdular.

AWAN ve TAGENA takımlarının Akademik Danışmanı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seda Şahin, Bigisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Berke Tüplek, Bilgisayar Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi Nail Mert Kahraman ve Elektrik Elektronik Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Muhammed Turan Çalışkan, Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek festival sürecini anlattılar.

Gelecek yıllarda üniversitemizden ve ilimizden benzer festivallere katılımın arttırılması, üniversitemizin de benzer festivallerde bulunması yönünde fikir alışverişinde bulundular. Mühendislik başta olmak üzere psikoloji ve peyzaj mimarlığı gibi dışardan bölümlerden de üyeleri bulunan Yapay Zekâ Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Şahin; üreten ve güçlü Türkiye için, yerli ve milli projelerin, kendi projelerinde de olduğu gibi üniversiteler tarafından desteklendiğini, bölüm ve alanları ne olursa olsun her bir bireyin bulunduğu kurumların desteklerini alarak projelerini gerçekleştirmesi gerektiğini söyledi.

Dr. Şahin ve Yapay Zekâ Topluluğu üyesi öğrencilerimizin üstün gayretleri ile 8 dalda daha yürütülen projelerle birlikte toplam 10 daldaki projelerin ve öğrencilerin maddi ve manevi yanlarında olduklarını belirten Çiftçi: tüm öğrencilerimizi girişimci, çağa ayak uyduran, özgün ve inovatif projeler üretmeye davet etti.

Eğitim - 22:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.