15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER ALANINDA İLK 10’DA

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında önemli bir adım daha attı. 2020 yılının ilk yarısında, Prof. Dr. Ertan Beşe’nin anabilim dalı başkanlığında, Öğr. Gör. Dr. Çağlar Ezikoğlu ve Öğr. Gör. Dr. Burçin Demirbilek’in koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar neticesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Tezli Yüksek Lisans programı açma […]
Eğitim - 4 Haziran 2021 17:37 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında önemli bir adım daha attı. 2020 yılının ilk yarısında, Prof. Dr. Ertan Beşe’nin anabilim dalı başkanlığında, Öğr. Gör. Dr. Çağlar Ezikoğlu ve Öğr. Gör. Dr. Burçin Demirbilek’in koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar neticesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Tezli Yüksek Lisans programı açma

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında önemli bir adım daha attı. 2020-21 Bahar Yarıyılında, Prof. Dr. Ertan Beşe’nin anabilim dalı başkanlığında, Öğr. Gör. Dr. Çağlar Ezikoğlu ve Öğr. Gör. Dr. Burçin Demirbilek’in koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar neticesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce Tezli Yüksek Lisans programı açma önerisi Yüksek Öğretim Kurulu tarafından 24.09.2020 tarihinde kabul edildi. Programın 2020-21 Bahar Yarıyılında eğitime başlamış bulunmaktadır.

Türkiye’de Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında %100 İngilizce lisansüstü eğitim veren devlet üniversitelerinin sayısı (Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi) Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin de bu listeye dâhil olmasıyla 10’a ulaştı. Adı geçen devlet üniversitelerinin üç büyükşehirde bulunması nedeniyle ÇAKÜ, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında İngilizce lisansüstü eğitim verme konusunda Anadolu’nun diğer şehirlerindeki üniversitelere de öncü olacaktır.

Büyük çoğunluğu İngiltere ve ABD’de yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış nitelikli öğretim elemanlarından oluşan bu anabilim dalı kadrosu 2021-22 Güz Yarıyılında öğrencilerini beklemektedir. Bilgilere https://bbs.karatekin.edu.tr/bolumDetay.aspx?bkod=15&fkod=83 adresinden ulaşabilir, program ile ilgili sorularınızı Öğr. Gör. Dr. Çağlar Ezikoğlu’na (cezikoglu@karatekin.edu.tr) iletebilirsiniz.

Eğitim - 17:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.