29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ PERSONEL HALKOYUNLARI TOPLULUĞU AVRUPA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Personel Halk Oyunları Topluluğu, Avrupa Birliği ülkesi Romanya’da yapılan Folklor Festivaline katıldı. 16-21 Ağustos tarihleri arasında Romanya’nın Galati şehrinde CIOFF tarafından düzenlenen “16. International Folkloric Festival”e 7 ülkeden 10 ekip katıldı. Ahmet Kocadağ, Burak Ordu ve Aydın Eroğlu hocalarımızın çalıştırdığı Personel Halk Oyunları Topluluğumuz, Çankırı ve Zeybek oyunları ile hem ülkemizi […]
Çankırı - 8 Eylül 2023 21:09 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Personel Halk Oyunları Topluluğu, Avrupa Birliği ülkesi Romanya’da yapılan Folklor Festivaline katıldı. 16-21 Ağustos tarihleri arasında Romanya’nın Galati şehrinde CIOFF tarafından düzenlenen “16. International Folkloric Festival”e 7 ülkeden 10 ekip katıldı.

Ahmet Kocadağ, Burak Ordu ve Aydın Eroğlu hocalarımızın çalıştırdığı Personel Halk Oyunları Topluluğumuz, Çankırı ve Zeybek oyunları ile hem ülkemizi hem de üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etti. Festival boyunca sergiledikleri performanslarla beğeni toplayan ekibimiz, gururla yurdumuza dönüş sağladı. Festival dönüşü ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’yi ziyaret eden ekip, yardımlarından dolayı teşekkür ederek, üniversitemiz adına verilen plaket ve hediyeleri Rektörümüze takdim ettiler.

Çankırı - 21:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.