14° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Çankırı Karatekin Üniversitesi Tarih Bölümü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güner Doğan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. 1983 yılında Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi üzerine bilimsel araştırma ve incelemelerde bulunmak maksadıyla kurulan Atatürk Araştırma Merkezi faaliyetlerine hız kesmeden devam ettirmeyi […]
Eğitim - 29 Mart 2023 22:34 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Tarih Bölümü Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güner Doğan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

1983 yılında Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi üzerine bilimsel araştırma ve incelemelerde bulunmak maksadıyla kurulan Atatürk Araştırma Merkezi faaliyetlerine hız kesmeden devam ettirmeyi sürdürmektedir. Bu noktada her yıl farklı yayınlar, bilimsel konferanslar ve çalıştaylar yapan Atatürk Araştırma Merkezi, her dört yılda bir Uluslararası Atatürk Kongresini de düzenlemektedir.

Doç. Dr. Doğan, kurum bünyesinde Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda Yüksek Kurum bünyesinde de Tercüme Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Eğitim - 22:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.