reklam
reklam
DOLAR32,2226% 0.12
EURO34,9999% 0.4
STERLIN41,1207% 0.55
FRANG35,2776% 0.24
ALTIN2.420,91% 0,46
BITCOIN68.120,000.151
reklam

ÇAKÜ ÖĞRENCİLERİNDEN “EVDE KAL TÜRKİYE” KLİBİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınından korunmak için başlatılan “Evde Kal, Hayatta Kal” çağrısına Çankırı Karatekin Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri destek verdi. Öğrenciler evlerinde çektikleri görüntüleri birleştirdikleri bir klip hazırlayarak tüm Türkiye’ye “Evde Kal” çağrısı yaptılar.

Öğrenciler proje için herkes tarafından bilinen ve sevilen  “Bahçelerde Börülce” türküsünün sözlerini değiştirerek yeniden seslendirdiler. Klip sosyal medyada büyük ilgi ve destek gördü.

Çalışmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan ÇAKÜ Müzik Bölümü Öğr. Gör. Yağmur Yaşar, “Projedeki esas amacımız, yaşadığımız bu zor günlerde farkındalığı müzik ile arttırmak ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Müzik Bölümü olarak hep birlikte sesimizi duyurmaktı. Türkünün belirlenmesinin akabinde gerekli izni aldıktan sonra öğrencimiz Furkan Dönmez alt yapıyı hazırladı. Ben ise sözleri yeniden yazdım ve projede bir koordinatör işlevi üstlendim.  Her öğrenci alt yapının üzerine evde kendi sesinin kaydını yaptı. Furkan bu aşamada da aranjör olarak yer alarak toplanan seslerin birleştirilmesini sağladı. Projenin müzik ile ilgili aşamasında ben dâhil toplam on yedi kişi emek harcadı. Ses ve videonun kurgusunu ise Sinema Bölümümüz öğrencilerinden Abdullah Şahin yaptı ve o da projenin kahramanlarından birisidir. Ancak benim nezdimde projede yer alan tüm arkadaşlar birer kahramandır. Onlar, bu ülkenin geleceği için kaygı duyan, “Bir ses de biz olalım mı? Var mısınız?” diye sorduğumda koşulsuz ellerinden geleni yapan, bu ülkeyi geleceğe güvenle taşımak için canla başla çalışan genç arkadaşlar. İyi ki varlar ve iyi ki yolumuz kesişmiş. Biz ÇAKÜ olarak ülkemizin yaşadığı bu zor süreçte, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın önderliğinde her alanda devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.“ dedi.

reklam

YORUM YAP