14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ MEZUNU KARDEŞİMİZE ABD’DEN ÖDÜL

2012 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun olan Orhan Demir, Auburn Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi tarafından Uluslararası Kültür Merkezi ile yaptığı işbirliği ve katkılardan dolayı 2019 akademik yılında takdir belgesine layık görüldü. Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursu Programını (YLYS) kazanarak Orman Genel Müdürlüğü adına ABD‘de “Genetik ve Populasyon Genetiği” alanında Auburn […]
Çankırı - 2 Ocak 2020 07:33 A A

2012 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun olan Orhan Demir, Auburn Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi tarafından Uluslararası Kültür Merkezi ile yaptığı işbirliği ve katkılardan dolayı 2019 akademik yılında takdir belgesine layık görüldü.

Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Lisansüstü Öğrenim Bursu Programını (YLYS) kazanarak Orman Genel Müdürlüğü adına ABD‘de “Genetik ve Populasyon Genetiği” alanında Auburn Ünivesitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Demir, aynı zamanda Auburn Üniversitesi Türk Öğrenci Birliği Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Demir, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde okuyan öğrenci arkadaşlarına şu şekilde seslendi:

“Türkiye’mizi ve Türk Kültürümüzü tanıtmak ve Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenliyoruz. Bu kapsamda 2019 yılının başında da Öne Çıkan Öğrenci Lideri seçilmiştim. Ülkemizi buralarda temsil etmek benim için ayrı bir onurdur.

Öğrenci kardeşlerimiz öncelikle kendilerine inansınlar, güvensinler. Bir hedef belirlesinler ve o hedefe ulaşmak için çok çalışsınlar. Sabırlı olurlarsa başarı mutlaka onları bulacaktır. Dünyadaki gelişmeleri her zaman takip etsinler ve en az bir yabancı dil öğrenmeye çalışsınlar. Bunun yanında kültürel faaliyetlere mutlaka katılsınlar. Türk Milleti olarak biz zeki bir milletiz. Sadece içimizdeki cevherleri keşfetmeyi bilelim. Buradan üzerimde emeği olan tüm hocalarıma teşekkürlerimi, öğrenci kardeşlerime de selam ve sevgilerimi sunuyorum.“

Çankırı - 07:33 A A
BENZER HABERLER