15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ KAMERUN’DA

Çankırı Karatekin Üniversitesi akademik ve idari personellerinden oluşan 4 kişilik heyet Erasmus KA107 Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında Kamerun’un başkenti Yaounde de,  Yaoundé I University Erasmus faaliyetlerini gerçekleştirdi. Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümlerinde ders verme faaliyetleri ve Rektörlüğün ilgili bölümlerinde eğitim alma faaliyetlerini tamamladıktan sonra […]
Eğitim - 6 Ağustos 2021 23:30 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi akademik ve idari personellerinden oluşan 4 kişilik heyet Erasmus KA107 Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında Kamerun’un başkenti Yaounde de,  Yaoundé I University Erasmus faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi bölümlerinde ders verme faaliyetleri ve Rektörlüğün ilgili bölümlerinde eğitim alma faaliyetlerini tamamladıktan sonra yine Yaounde 1993 yılında kurulan ve Yaoundé II Üniversitesi ile hem Erasmus KA107 anlaşması hem de MoU anlaşması imzalamak için görüşmeler yapılmıştır. Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin onayı ve imzasıyla iki üniversite arasına Hukuk, iktisat, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler ve yabancı diller bölümlerinde anlaşmalar hayata geçmiştir. Böylece önümüzdeki dönem de iki üniversite arasında Erasmus KA107 hareketlilikleri başlayacak.

Bu faaliyetler dışında, üniversitemizin uluslararasılaşması hedefi doğrultusunda ikili anlaşma sayılarının artırılması ve etkinliğinin korunması adına görüşmeler yapılmıştır. Hareketlilikler başladıktan sonra her iki kurumun akademik personellerinin katılım sağlayacağı ortak konferanslar, ortak projeler ve ortak yayınlar hususunda gerçekleştirilecek hazırlıklar ve çalışmalar başlayacaktır.

Rektör Çiftçi, ÇAKÜ Uluslararası Ofisi tarafından gerçekleştirilen projelerden memnuniyet duyduğunu, projelerin artırılması ve gerçekleştirilen hareketliliklerin amacına uygun olarak hem Çankırı Karatekin Üniversitesi ve ülkemizi tanıtıcı bir etkinlik olmasının yanında hem de akademiye ve bilime bir katkısının olmasını gerektiğini vurguladı.

Eğitim - 23:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.