Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ İLE BELÇİKA UBI BUSINESS ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) ile Belçika’nın UBI BUSINESS Üniversitesi iş birliği anlaşması imzaladı. İmza töreninde konuşan ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yaptığı açıklamada, uluslararası ikili işbirliklerine önem verdiklerini belirterek, Belçika’nın işletme ve girişimcilik bölümlerinde önde olan bir üniversitesi ile anlaşma yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Erasmus hareketliliklerinde Avrupa Birliğini hedef aldıklarını vurgulayan Rektör Çiftçi, […]
Eğitim - 24 Eylül 2023 20:16 A A

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) ile Belçika’nın UBI BUSINESS Üniversitesi iş birliği anlaşması imzaladı. İmza töreninde konuşan ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yaptığı açıklamada, uluslararası ikili işbirliklerine önem verdiklerini belirterek, Belçika’nın işletme ve girişimcilik bölümlerinde önde olan bir üniversitesi ile anlaşma yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Erasmus hareketliliklerinde Avrupa Birliğini hedef aldıklarını vurgulayan Rektör Çiftçi, her yıl artan sayıda öğrenci ve personel hareketliliği gerçekleştirdiklerine işaret ederek, “Avrupa’nın kuzeyi ve batısı ile yeni anlaşmalar yaparak öğrenci ve personelimizin bu üniversiteler ile de hareketlilik gerçekleştirmesini istiyoruz” dedi.

Avrupa Birliği ile ilişkileri sıcak tuttuklarını, Türkiye’nin stratejik ve jeopolitik konumu ile Avrupa için önemli bir partner olduğunu dile getiren Rektör Çiftçi, üniversitemizden gerçekleştirilen hareketlilikler ile de hem ÇAKÜ’lü öğrenci ve personelin hem de Avrupa’daki ortaklarımızdan üniversitemizi ziyaret eden öğrenci ve personelin iyi bir şekilde etkileşimde bulunduğunu söyledi.

DİREKTÖR BELLIA: “ÇAKÜ’NÜN DİNAMİK YAPISI, ORTAK ÜNİVERSİTELERE KATKIDA BULUNUR”

Belçika’nın UBI BUSINESS Üniversitesi Direktörü ve Fakülte Dekanı Giuseppe Bellia ise ÇAKÜ ile ikili anlaşma yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, anlaşma yapmadan önce üniversitenin web sayfasını incelediğini, ortak bölümlerin olduğunu ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin enerjik ve dinamik yapısının ortak üniversitelere katkıda bulunacağını söyledi.

Bellia, eğitim dili olarak %100 İngilizce kullandıklarını ve ÇAKÜ’de de %100 İngilizce bölümlerin olmasının değişimin ve ortaklığın kalitesini artıracağına işaret etti. Ayrıca Uluslararası İşletme ve Girişimcilik bölümlerinde oldukça iyi olduklarını belirterek üniversite programlarının İngiltere’nin London Business School tarafından akredite olduğuna dikkat çekti.

Anlaşma sonunda, en kısa zamanda ortak faaliyetlerin yapılması konusunda hemfikir olundu. Rektör Çiftçi, son olarak ÇAKÜ’nün binlerce uluslararası öğrencisinin olduğunu bunun yanında 85 ülke ile 255 üniversite arasında anlaşmalar imzalandığını belirterek, ÇAKÜ’lü öğrenci ve akademik personellerin bu fırsatı iyi kullanmaları gerektiğini ifade etti. Eğitim diplomasisiyle ÇAKÜ’nün doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm dünya ile iyi bir etkileşimde olduğunu kaydetti.

Eğitim - 20:16 A A
BENZER HABERLER