-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ ERASMUS ÖĞRENCİ TOPLULUĞU TANITIM ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayan 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci toplulukları da tanıtım ve etkinlik çalışmalarına başladılar. Bu topluluklardan biri de ÇAKÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu oldu. Topluluk üyesi öğrenciler ve Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Tayfur Uysal nezaretinde Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhane’de açtıkları stantla öğrencilere üniversitemizin Erasmus […]
Eğitim - 18 Ekim 2021 21:53 A A

11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayan 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren öğrenci toplulukları da tanıtım ve etkinlik çalışmalarına başladılar. Bu topluluklardan biri de ÇAKÜ Erasmus Öğrenci Topluluğu oldu.

Topluluk üyesi öğrenciler ve Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Tayfur Uysal nezaretinde Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhane’de açtıkları stantla öğrencilere üniversitemizin Erasmus imkanları ve topluluğun çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Tanıtım standını ziyaret eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, topluluk üyesi ulusal ve uluslararası öğrencilerle tanıştı ve çalışmalarında başarılar diledi. Rektör Çiftçi, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin Erasmus değişim programları ve hareketliliğinde Türkiye’de ilk iki de yer aldığını söyleyerek tüm öğrencilerin şartları yerine getirerek bu büyük imkândan yararlanmaları tavsiye etti.

Topluluk Başkanı Naime Sarıkaya da Erasmus Türkiye ikincisi bir üniversitenin öğrencisi ve topluluğu olmaktan çok mutlu olduklarını vurguladı ve tüm öğrencilerin bu imkanlardan yararlanabilmesi için okulun ilk haftası hemen tanıtım faaliyetlerine başladıklarını söyledi.

Topluluk Başkanı Sarıkaya, “Bizim harika işlere imza atan bir Erasmus Koordinatörlüğümüz var bunun yanında her anlamda bizlere erasmus değişim programları ve hareketliliği için destek olan bir rektörümüz var. Çok şanslıyız. Bugün kendisi bu tanıtım faaliyetimize katılarak bizleri yalnız bırakmadı. Başta rektör hocamız olmak üzere tüm hocalarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eğitim - 21:53 A A
BENZER HABERLER