24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ EĞİTİMİN HER KADEMESİNDE

Eğitimin ve Bilimsel çalışmaların her kademesinde aktif olarak yer alan gelişime ve AR-GE çalışmalarına büyük önem veren Çankırı Karatekin Üniversitesi, TÜBİTAK 4007 projesi kapsamında Mamak Belediyesi, Ankara Üniversitesi, Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ortak düzenlenen TÜBİTAK 4007 “Bilim Yolculuğu- 2” Bilim Şenliği’ne katıldı. 16 farklı üniversiteden 66 akademisyen ve […]
Eğitim - 27 Eylül 2021 21:04 A A

Eğitimin ve Bilimsel çalışmaların her kademesinde aktif olarak yer alan gelişime ve AR-GE çalışmalarına büyük önem veren Çankırı Karatekin Üniversitesi, TÜBİTAK 4007 projesi kapsamında Mamak Belediyesi, Ankara Üniversitesi, Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından ortak düzenlenen TÜBİTAK 4007 “Bilim Yolculuğu- 2” Bilim Şenliği’ne katıldı.

16 farklı üniversiteden 66 akademisyen ve uzmanın katıldığı 23-24-25 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara Mamak Üreğil Millet Bahçesi’nde gerçekleşen şenliğe, Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem,  Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Doktor Öğretim Üyesi Sakine Yılmaz, Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Evde Hasta Bakımı Programı Öğr. Gör. Yadigar Ordu katıldı.

Üç gün süren Bilim Yolculuğu-2 projesi kapsamında bilime meraklı 49 okuldan iki bine yakın öğrenci fuarda bir araya geldi.

Projede, öğrencilerin aktif olarak katıldıkları deneyler, uygulama ve gözlemlerle bilimsel bilgilerin kalıcılığını sağlamak, yaratıcılığı ön plana çıkarmak ve bilimsel yasaların öğretilmesinin yanı sıra pandemi nedeniyle zorunlu olarak uygulanan uzaktan eğitimin sıkıntılarını giderebilecek öğrenme ortamı sunulması amaçlanmıştır.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Erdem konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; “ Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak eğitim-öğretim, bilimsel ve teknolojik araştırma ve Ar-Ge çalışmaları anlamında nerede bir çalışma, bir proje varsa biz de orada olmak ve destek vermek istiyoruz. Bunu da gerçekleştiriyoruz. TÜBİTAK 4007 Bilim Yolculuğu programları da bizim çok önemsediğimiz bir proje türü. Üniversite olarak akademisyen arkadaşımızla birlikte yer aldık ve MEB’e bağlı okullarımızda eğitim gören iki bine yakın öğrencinin katıldığı bu etkinlik sayesinde, yarınımızın teminatı olan gençlerimize bir hayal gücü, bilimsel düşünme becerisi, araştırmacı ruhu kazandırmaya ve bilimi sevdirmeye çalıştık. Bilim ve teknoloji alanında gelişmişlik ekonomik alanda büyümenin ana unsurudur. Bu da ancak iyi yetiştirilmiş insani sermayeyle mümkün olacaktır. Bu doğrultuda yarınımızı inşa edecek çocuklarımızı en iyi şekilde donatmak için onları eğitimin ilk aşamasından itibaren önemseyip, bilgiyi seve seve, yaşayarak ve deneyerek alabilecekleri etkinlikleri düzenlemeli ve desteklemeliyiz. Biz de Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak Ülkemizi arzu edilen hedeflere ulaştırmak için bilim ve teknolojiye daha fazla önem vererek; daha donanımlı, teknolojiyi üreten ve onu kullanabilen nesiller yetiştirmek hedefindeyiz ve amaç doğrultusunda durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz ”  dedi.

Eğitim - 21:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.