-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ KURULDU

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile bu yılın Ocak ayında Diş Hekimliği Fakültesi kurulmuştu. Diş Hekimliği Fakültesi kısa sürede hazırlıklarını tamamladı ve 5 Ekimde öğretim hayatına başlayacağını duyurdu. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu Kararı ile 60 yerli öğrenci ve 30 yabancı öğrenci ile eğitim öğretime başlanacak. Bu öğrencilere klinik uygulama eğitimlerinin verileceği […]
Çankırı - 8 Eylül 2020 14:30 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile bu yılın Ocak ayında Diş Hekimliği Fakültesi kurulmuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi kısa sürede hazırlıklarını tamamladı ve 5 Ekimde öğretim hayatına başlayacağını duyurdu. Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu Kararı ile 60 yerli öğrenci ve 30 yabancı öğrenci ile eğitim öğretime başlanacak. Bu öğrencilere klinik uygulama eğitimlerinin verileceği ve uzman öğretim üyeleri ile Çankırı halkına hizmet sunacak Çankırı Karatekin Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruluş yönetmeliği 07 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Çankırı’nın çok önemli bir sağlık ihtiyacı olarak gördükleri Diş Hekimliği Fakültesini kısa sürede açarak eğitim öğretim hayatına kazandırdıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, bu kez de Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi ile hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Kısa sürede, Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulu kurarak öğretime açtıklarını, Mühendislik Fakültesinin Bilgisayar Mühendisliği gibi önemli bölümlerle yeniden öğrenci alır bir öğretim kurumuna çevirdiklerini, Sağlık Bilimleri Fakültesinde mevcut bir bölümü 10 bölüme çıkararak bölüm sayısı itibarıyla Türkiye’nin ilk üçünde yer aldıklarını ifade etti.

Rektör Ayrancı, bu haliyle Üniversitenin Türkiye’nin net büyüyen ve büyük ölçekli yeni fakülteler ve bölümler açan tek yükseköğretim kurumu olduğunu vurguladı.

Milletimizin her türlü hizmete layık eşsiz bir insan modeline sahip olduğunu beyan eden Ayrancı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile sağlık hizmetine Üniversite desteğini çok büyük ölçüde artacağını açıkladıktan sonra İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Çankırı - 14:30 A A
BENZER HABERLER