Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ ÇANKIRI’DA MİSAFİR DEPREMZEDELER İÇİN YERALTI TUZ ŞEHRİ GEZİSİ DÜZENLEDİ

ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile ÇAKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenledikleri organizasyon ile Kahramanmaraş merkezli depremler sorasında Çankırı’ya gelen ve yurtlarda kalan misafirlerimiz Çankırı’nın en önemli turizm merkezi olan “Yeraltı Tuz Şehri’ni ziyaret ettiler. Gezi hakkında bilgi veren Sosyoloji Bölümü Başkanı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş, […]
Çankırı - 6 Nisan 2023 20:48 A A

ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ile ÇAKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin ortaklaşa düzenledikleri organizasyon ile Kahramanmaraş merkezli depremler sorasında Çankırı’ya gelen ve yurtlarda kalan misafirlerimiz Çankırı’nın en önemli turizm merkezi olan “Yeraltı Tuz Şehri’ni ziyaret ettiler.

Gezi hakkında bilgi veren Sosyoloji Bölümü Başkanı ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş, “Çankırı’da depremzede misafirlerimiz var. Kimileri yurtlarda geçici olarak kalmaya devam ediyorlar. Biz üniversite olarak depremden sonra gelen misafirlerimizi daha dirençli hale nasıl getirebiliriz, nasıl güçlendirebiliriz noktasında çalışmalar içerisindeyiz. Özellikle gençlerimize ve dolayısı ile ailelerine odaklanarak misafirlerimizi güçlendirmek istemekteyiz. Bu çerçevede Çankırı’daki KYK yurdunda kalan ve yaklaşık 50 kişiden oluşan grup ile birlikte Tuz mağarasını gezme fırsatımız oldu. Böylesine bir etkinlik içinde olmaktan büyük mutluluk duyduk. Misafirlerimizin de bu geziden çok memnun kaldıklarını görmek bizi ayrıca mutlu etti. Bu gezi için desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Gezi boyunca misafirlere ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş, Dr. Öğr. Üyesi Esra Demirkol Colosio ve Araş. Gör. Ali Egi rehberlik etti.

Çankırı - 20:48 A A
BENZER HABERLER