14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ AİLESİ YENİ ÜYELERİ İLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne (ÇAKÜ), %99,82 önlisans programları ve %96,76 lisans programları olmak üzere genel toplamda %98,06 doluluk oranı ile 2022-2023 tercih döneminde 3789 öğrenci yerleşti. Bu verilere bakıldığında, geçen yıla oranla ÇAKÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrenci sayısı bu yıl yaklaşık %40 oranında bir artış gösterdi. ÇAKÜ, akademik personel bakımından, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden mezun olmuş ve […]
Eğitim - 19 Ağustos 2022 20:19 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne (ÇAKÜ), %99,82 önlisans programları ve %96,76 lisans programları olmak üzere genel toplamda %98,06 doluluk oranı ile 2022-2023 tercih döneminde 3789 öğrenci yerleşti. Bu verilere bakıldığında, geçen yıla oranla ÇAKÜ’ye yeni kayıt yaptıran öğrenci sayısı bu yıl yaklaşık %40 oranında bir artış gösterdi.

ÇAKÜ, akademik personel bakımından, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden mezun olmuş ve alanında uzman akademisyenlerin yanı sıra dünyanın önde gelen üniversitelerinde eğitim almış toplam 704 akademik personeli ile öğrencilerini geleceğe hazırlama noktasında oldukça iddialı bir üniversitedir.

Yurtiçi tercih edilebilirliğinin yanında, uluslararası tercih edilebilirliği de yüksek bir üniversite olan ÇAKÜ, 32 ülkede gerçekleştirmiş olduğu ikili anlaşmalar ile 4 binin üzerinde uluslararası öğrenciye sahiptir. Erasmus+ hareketliliği proje bütçeleri bazında 208 üniversite arasında birinci sıraya yerleşen ÇAKÜ; öğrencilerini, hayatlarının bir döneminde dünyanın 4 kıtasından birine gitme imkânını da sunarak uluslararasılaşma bakımından kendini kanıtlamış bir üniversitedir.

Tüm bu yönleri ile daima ilerlemeyi ilke edinen ÇAKÜ, sosyal ve beşeri alanlarda başta Çankırı’nın potansiyellerini ortaya çıkartarak uluslararası görünürlüğünü her geçen gün arttırmakta, Çankırı’nın bir kültür ve bilim yuvası haline gelmesini amaçlamaktadır.

Eğitim - 20:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.