-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ÇOK YAKINDA AÇILIYOR

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde iki yıl önce açılan ve 2021-2022 Akademik Yılı başında Uluyazı Kampüsü içerisinde oluşturulan yeni modern binasına taşınan Diş Hekimliği Fakültesi’ne kurulan yeni laboratuvarların ardından Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi açılıyor. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi yeni merkezin ruhsatlandırma işlemlerini ve resmi prosedürlerini sonuçlandırmak için Çankırı […]
Genel - 9 Mart 2022 21:11 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi bünyesinde iki yıl önce açılan ve 2021-2022 Akademik Yılı başında Uluyazı Kampüsü içerisinde oluşturulan yeni modern binasına taşınan Diş Hekimliği Fakültesi’ne kurulan yeni laboratuvarların ardından Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi açılıyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi yeni merkezin ruhsatlandırma işlemlerini ve resmi prosedürlerini sonuçlandırmak için Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Müdürü Uzm. Dr. Oğuzhan Aykurt başkanlığındaki ekiple bir toplantı gerçekleştirdi.

Rektör Çiftçi; Diş Hekimliği Fakültesi’nin Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin akademik anlamda parlayan yıldızlarından biri olduğunu ve bu yıldızı daha da parlatmak için sürekli gelişim için gayret gösterdiklerini, bu bağlamda da ilk olarak fakülteyi Uluyazı kampüsü içerisindeki yeni binasına taşıdıklarını söyledi.

Rektör Çiftçi, Diş Hekimliği Fakültesi’nin fiziki mekan sorununun çözülmesinin ardından klinik kurma çalışmaları üzerine yoğunlaştıklarını da sözlerine ekledi. Bu alanda Çankırı’nın ihtiyaçlarını karşılayacak diş kliniklerinden birinin kurulumunu tamamlamak üzere olduklarını da söyleyen Rektör Çiftçi, akabinde kliniği Çankırı halkının hizmetine sunacaklarını ve Çankırı halkının artık diş tedavisi için il dışına gitmesine gerek kalmayacağını vurguladı.

Rektör Çiftçi konuşmasının devamında, “Klinik çalışmalarımızın ardından bu halkayı tamamlamak için son olarak fakültemiz bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi açmaya karar verdik ve hemen kurulum çalışmalarına başladık. Ruhsatlandırma işlemleri için bugün çalışma ekibimizle bir araya geldik. Hedefimiz en kısa süre içerisinde bu merkezimizi üniversitemiz ve şehrimize kazandırmak. Merkezimiz tamamlandığında Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Diş Hekimliği fakültemiz ile birlikte koordineli olarak çalışmak suretiyle hem akademiye, hem Çankırı halkına hem de öğrencilerimize uygulama sahası olacak çok yönlü bir merkez olacak.” dedi.

Genel - 21:11 A A
BENZER HABERLER