Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAKÜ 15. BİLİM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLADI

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) 15. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Meslek Yüksekokulu tarafından “Teknik Sergi” açıldı. Sergi açılışına ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan sergi açılış töreninde konuşan MYO Müdürü. […]
Eğitim - 14 Haziran 2022 11:09 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) 15. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Meslek Yüksekokulu tarafından “Teknik Sergi” açıldı. Sergi açılışına ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Çiftçi, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan sergi açılış töreninde konuşan MYO Müdürü. Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Gökşenli “Nitelikli insan gücü sayısı, çalışma piramidinde işçi grubundan sonra en büyük yeri oluşturmaktadır. Küçük ve orta ölçekli işyerlerinde de genellikle en yetkili elemanlarını teşkil etmektedir. Sanayi ve hizmet sektörlerinin olmazsa olmazları olarak ifade etmek yerinde bir tabir olacaktır. Bu nedenle, ‘Mesleki Eğitim Memleket Meselesi’, ‘Güçlü Türkiye İçin, Mesleki Eğitim’ gibi sloganlarla bu durumun önemi halen vurgulanmaktadır. Çünkü mesleki eğitim, aynı zamanda önemli bir gelişmişlik göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Çankırı MYO’nun 47 yıllık tecrübesiyle, ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştiren, ileri seviyelerde mesleki kurslar veren, kendini ispatlamış, mesleki yeterliliğe sahip olduğunun altını çizen ve MYO olarak öğrencilere sadece teknik bilgileri öğretmekle kalmadıklarını vurgulayan Gökşenli, “Aynı zamanda birer birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir yüksekokul mezunu olarak topluma karşı görevlerini bilen öğrenciler yetiştirmeyi akademik ve idari personel olarak kendimize görev kabul etmekteyiz” diye konuştu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, yoğun ve zorlu geçen bir akademik yılın ardından birimlerin eğitim-öğretim yılı içerisinde gerçekleştirdikleri akademik çalışmaların somut çıktıları olarak düzenlenen bu sergilerde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek konuşmasına başladı.

Eğitim - 11:09 A A
BENZER HABERLER