reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ
reklam

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını ile mücadele kapsamında tüm cadde ve sokaklarda yıkama ve dezenfekte çalışmalarına başladı. İtfaiye Müdürlüğü koordinesinde sabah saatlerinde başlayan çalışmalar, kenar mahallelerden merkeze doğru gerçekleştirildi.

Çankırı Belediyesinin pandemiye karşı alınan tedbirler kapsamında başlattığı faaliyetler devam ediyor. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in talimatı doğrultusunda temizlik ve dezenfektasyon ekipleri, üç tanker ve üç ilaçlama aracı ile tüm cadde ve sokakları temizledi. Uç mahallelerden merkeze doğru yapılan çalışmalarda yol ve kaldırımlar yıkanarak solüsyonlar ile dezenfekte edildi.

“Önceliğimiz Halk Sağlığı”

Halk sağlığını her şeyden önde tutuklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Uzmanlara göre salgının bulaş riski daha da arttı, bunu çevremizden de görebiliyoruz.  Yerel yönetim olarak salgının önlenmesinde ve vatandaşımızın koşullarını iyileştirmede elimizden gelen tüm katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz, bu süreçte hiçbir hizmeti aksatmadan, ötelemeden gece gündüz çalışarak mesailerine devam etti. Tüm imkânlarımız ile vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Çalışmalarımızın odak noktası salgın sebebi ile halk sağlığı olmuştur. Bu süreçte cadde ve sokaklarımızda, corona hastalarımızın yaşadığı apartmanlarda, parklarımızda dezenfekte çalışmalarımız devam etti. Ekiplerimiz, bugün de sterilize edilmeyen sokak bırakmamak için çalışmalara başladı. Üç haftalık tam kapanma sürecine giriyoruz. Kapanmanın ardından hep birlikte güzel günlere ulaşmayı diliyorum.” dedi.

reklam

YORUM YAP